26 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W Święto Niepodległości demonstracja siły skrajnej prawicy w Warszawie

Pokazuje siłę skrajnej prawicy w Polsce.

W Święto Niepodległości tysiące zwolenników skrajnej prawicy zebrało się na Centralnym Placu Dimowskiego w Warszawie przed rozpoczęciem marszu, za zgodą radykalnego rządu nacjonalistycznego. Jednak ani prezydent RP Andrzej Duda, ani premier Mateusz Morawiecki, który uczestniczył w innych oficjalnych wydarzeniach organizowanych przed Świętem Niepodległości, nie wzięli udziału w proteście.

Organizatorzy potępili Polskę jako przeżywającą sytuację „wojną”; Ogłosili, że „Moskwa atakuje nasze granice, UE atakuje naszą wolność” i „media atakują nas kłamstwami”.

W wiecu wzięli udział przedstawiciele ugrupowań nacjonalistycznych z innych krajów, m.in. z Hiszpanii i Węgier, a także liczne flagi polskiej organizacji nacjonalistycznej ONR (National Radical Field). .

W tym roku Święto Niepodległości obchodzone jest ze względu na napiętą sytuację panującą w kraju granica białoruska, Tysiące żołnierzy zostało rozmieszczonych, aby zapobiec przedostawaniu się nielegalnych imigrantów z Iraku, Syrii i Afganistanu.

READ  Zmierzch opozycja prawo i sprawiedliwość wraca do polskiej polityki Europejska Partia Ludowa Donald Dusk Warszawa szuka pokoju w parlamencie UE