5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W Pompejach odkryli pomieszczenie w „świetnym stanie”, w którym mieszkali niewolnicy, zanim miasto zniszczyło Wezuwiusza

Opublikowany:

6 listopada 2021 20:04 GMT

Wewnątrz archeolodzy znaleźli trzy drewniane łóżka, a także przedmioty codziennego użytku i inne przedmioty wskazujące, że były one regularnie zajmowane, być może przez małą rodzinę zniewoloną przez Rzymian.

W willi na obrzeżach starożytnego miasta Pompeje, kilka kilometrów na południe od dzisiejszych Włoch, zespół archeologów odkrył niewielkie pomieszczenie w „świetnym stanie” należące do rodziny niewolników, odkrycie, które rzuca nowe światło o codziennym życiu tego sektora społeczeństwa, zanim legendarne rzymskie miasto zostało zniszczone przez erupcję Wezuwiusza w 79 r. n.e., Ulec poprawie Reutera.

Jak wyjaśnił w najbliższą sobotę włoski minister kultury Dario Franceschini, to… Ważne nowe odkrycie Wzbogaci zrozumienie codziennego życia mieszkańców starożytnego miasta, „zwłaszcza tej klasy społecznej, o której tak mało wiadomo”.

Pokój o powierzchni 16 metrów kwadratowych został znaleziony w pobliżu stajni starożytnej willi w Civita Giuliana, około 700 metrów na północ od starożytnych murów Pompejów. W środku znaleźli Trzy drewniane łóżka, a także rzeczy codziennego użytku, takie jak flaszki lub dzbanki oraz wazon z komorami, dowody wskazujące na to, że miejsce to było stale zajęte, prawdopodobnie przez małą rodzinę niewolników.

Naukowcy znaleźli na łóżkach drewnianą skrzynię z różnymi metalowymi i płóciennymi przedmiotami, które, jak podejrzewają, mogły być częścią końskich pasów, a także osią rydwanu.

Starożytne miasto Pompeje było domem dla około 13 000 osób, zanim zostało zniszczone przez gwałtowną erupcję Wezuwiusza w 79 rne, pokrywając ludzi i domy lawą, błotem i popiołem, elementami, które w wielu przypadkach pozwoliły na szczątki i wykopane szczątki z tego obszaru. Stan zapisu to „wyjątkowy”.

Jeśli Ci się spodoba, podziel się nim ze znajomymi!