23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W Polsce zwyciężyła Fernanda Melchor

W Polsce zwyciężyła Fernanda Melchor

Miasto Meksyk (El Universal).-Fernanda MelchorMeksykański pisarz zwyciężył 25 maja w Polsce Międzynarodowa Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego Wśród typów reportaży literackich prezentowanych przez „Gazetę Wyborczą” we współpracy z Radą Warszawy.

Po rywalizacji ze 145 dziełami literackimi z różnych krajów, jego dzieło z Veracruz zostało nagrodzone „Aqui no es Miami”; Został wybrany spośród 5 finalistów i zwyciężył.

„To pierwszy raz, kiedy tę nagrodę przyznano pisarzowi z Ameryki Łacińskiej. „Gratulacje!!!” – pochwaliła Ambasada Meksyku w Polsce.

Jak czytamy na tylnej okładce pracy z 2018 roku, „Kroniki Fernandy Melkor przedstawiają ludzką deprawację w jednym z jej najgorszych aspektów. Twoja książka obnaża hańbę związaną z tą niegrzecznością.

„W epoce zatartych granic między prawdą a kłamstwem, chaosem i porządkiem, horrorem i lenistwem, przestępczością zorganizowaną a państwem „This Is Not Miami” to książka o hybrydowych narracjach, dziennikarstwie i literaturze, która wyraźnie zwraca się do osób dotkniętych tą porażką , jak w szczególności Veracruz, tak zwana wojna z handlem narkotykami w danym państwie dała początek terroryzmowi” – ​​zauważa.

Fernanda Melkor jest także autorką „Sezonu huraganów”, który trafił do serwisu Netflix, oraz „Falsa Hare”.

READ  Polska zwalnia szefa Eurogrupy pod zarzutem szpiegostwa z Rosją