2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W najbliższy czwartek szczepienie przeciwwirusowe dla nieletnich z chorobami współistniejącymi

Morelia, Michigan, 20 października 2021 r. — Po tygodniach oczekiwania, w ten czwartek rozpocznie się dzień wprowadzenia szczepionki na COVID-19 dla 12-17-latków ze współistniejącymi chorobami.

Zostało to ogłoszone przez Ministerstwo Zdrowia stanu Michoacán (SSM) i delegację Bienestar Michoacán, po opracowaniu Państwowej Rady ds. Szczepień.

Aplikacja będzie dostępna w IMSS Charo, ISSSTE High Specialty Hospital oraz Eva Sámano de López Mateos Children’s Hospital w Morelia; Klinika Szpitala ISSSTE w Zamorze i Zitaquaro; Szpital Ogólny dr. Pedro Daniel Martinez, Szpital Ogólny IMSS Uruapan; Szpitale publiczne w La Piedad, Apatzingán i Lázaro Cárdenas.

Nieletni lub rodzice i/lub matki muszą przedstawić dowody potwierdzające diagnozę stanu ryzyka, historię szczepień i CURP.

Od 21 października rozpoczną się szczepienia, więc powtórzą wezwanie do wstępnej rejestracji przez platformę mivacuna.salud.gob.mx, gdzie muszą wprowadzić CURP, dane kontaktowe.

Podobnie grupa ryzyka lub choroby współistniejące istotne dla szczepienia powinny być wybrane do rozpoznania klinicznego, a także odniesienie do instytucji i jednostki opieki medycznej.

Wskazuje się, że do szczepienia tej grupy wiekowej zostanie użyty materiał biologiczny firmy Pfizer BioNTech, który jak dotąd jest jedynym dopuszczonym do stosowania w nagłych wypadkach dla osób w wieku 12 lat lub starszych.

READ  Otyłość w Meksyku: 25% populacji ma prawidłową wagę