24 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W Meksyku skończą się szczepionki Pfizera… i nie ma planów na trzecią dawkę – El Financiero

Możesz tego nie wiedzieć… ale umowa Meksyku z firmą Pfizer na zakup szczepionek przeciw COVID wkrótce wygaśnie.

To oczywiście bez rozważenia, czy będzie trzecia dawka tego biologicznego leku dla osób starszych lub tych z problemami immunologicznymi, które czynią ich podatnymi na choroby.

Według meksykańskiego rządu, kierowanego przez Andresa Manuela Lopeza Obradora, we wtorek otrzymano dostawę 551,70 dawek. Tak więc od grudnia do chwili obecnej łącznie 33 mln 22 tys. 275.


Umowa zw/w farmaceutą była na korzyść 34,4 miliona szczepionek, wystarczy, aby zaszczepić 17,2 miliona meksykańskich mężczyzn i kobiet dwiema dawkami. Ergo: 1,4 miliona pominiętych strzykawek wystarczy, aby zaszczepić 700 000 osób na koniec dekady.

Jak dotąd ani władze sanitarne, ani MSZ nie poinformowały, czy się odbędzie Nowy kontrakt dla firmy Pfizer. Nie wyjaśniono również, czy w kraju pojawi się trzecia dawka tej substancji biologicznej.

W Stanach Zjednoczonych Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła w zeszłym tygodniu podanie trzeciego zastrzyku wyżej wymienionej szczepionki osobom starszym i osobom z grup ryzyka, ponieważ badania kliniczne wykazały, że Biologiczne traci swoją skuteczność Cztery miesiące po drugiej dawce.

Nawet sam prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe BidenW poniedziałek podano trzeci zastrzyk układu odpornościowego.


Tymczasem amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC, w języku angielskim) wykluczyło niepokojące skutki uboczne po podaniu trzeciej dawki szczepionki Szczepionka Pfizer-BioNTech COVID-19, Dni po zatwierdzeniu jego wniosku do milionów ludzi w kraju.

Badanie opublikowane przez CDC wykazało, że „reakcje niepożądane” po otrzymaniu trzeciej dawki Pfizer-BioNTech były „podobne do tych zarejestrowanych po drugiej dawce”.

Amerykańskie władze ds. zdrowia są przekonane, że wyniki tego badania, przeprowadzonego między połową sierpnia a połową września, przekonają zagrożone populacje w kraju, który otrzymał pełne wytyczne Pfizera dotyczące dawki przypominającej.

READ  Insygnia Tajwańskich Sił Powietrznych są wirusowe

Ponad 400 000 Amerykanów otrzymało trzecią dawkę Pfizer-BioNTech w aptekach w całym kraju w zeszły weekend, po tym, jak CDC zatwierdziło procedurę w zeszły piątek, koordynator Białego Domu ujawnił we wtorek w sprawie pandemii COVID-19, Jeff Zents.

Ponadto „Prawie milion osób zaplanowało w najbliższych tygodniach wizyty w aptekach, aby otrzymać dawki przypominające” – dodał Zentes podczas konferencji prasowej.

Dawki przypominające są zatwierdzone w Stanach Zjednoczonych dla około 20 milionów osób, które otrzymały drugi zastrzyk leku co najmniej sześć miesięcy temu i które spełniają szereg warunków.

Ta grupa obejmuje osoby powyżej 65 roku życia, osoby dorosłe z chorobami takimi jak cukrzyca lub otyłość oraz pracownicy narażeni na infekcje, tacy jak pracownicy służby zdrowia i nauczyciele lub pracownicy sklepu spożywczego, o ile wcześniej otrzymali pełne instrukcje od firmy Pfizer.

Badanie opublikowane przez CDC we wtorek objęło prawie 12 600 osób, które wypełniły ankietę po otrzymaniu trzeciej dawki szczepionki COVID-19.

79,4 procent uczestników zgłosiło ból lub obrzęk w miejscu wstrzyknięcia po trzeciej dawce, w porównaniu do 77,6 procent, którzy powiedzieli to samo po otrzymaniu drugiej dawki.

Z informacjami od Bloomberg