27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W Hiszpanii trwa ocena nowego leczenia raka piersi u psów

Zwierzęta towarzyszące, podobnie jak ludzie, czerpią korzyści z postępów w medycynie, co prowadzi do dłuższego i zdrowszego życia. Jednak ze względu na ich wydłużenie oczekiwanej długości życia istnieje większe ryzyko wystąpienia niektórych problemów, takich jak rak.

Na szczęście badania w tym zakresie się nie kończą i istnieje wiele badań, które próbują odpowiedzieć na niewiadome związane z procesami nowotworowymi, zarówno u zwierząt, jak iu ludzi.

W tym sensie Oddział Onkologii Piersi Kliniki Weterynaryjnej Szpitala Uniwersyteckiego Complutense Trwają badania kliniczne mające na celu ocenę nowego leczenia raka piersi u psów, z możliwością ekstrapolacji wyników na medycynę człowieka.

Laura Pena, dyrektor Katedry Medycyny i Chirurgii Zwierząt na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Complutense w Madrycie, główny badacz badania, wyjaśnia w uwagach do Dziennik weterynaryjny Że leczenie składa się z „nowej immunoterapii, którą wcześniej stosowano tylko eksperymentalnie u myszy z rakiem”. To jest niesamowite Immunoterapia zależy od „Niektóre cząsteczki wirusoweI W ogóle niepatogenny, co stymuluje układ odpornościowy do atakowania komórek rakowych”.

Ten rodzaj leczenia „wiemy, że suka nie ma toksyczności”, dlatego postanowiono przetestować ten typ, a także ma to szczególne znaczenie, ponieważ „niektóre rodzaje guzów u psa, a konkretnie zapalny rak piersi, Zostały zweryfikowane jako modele badawcze dla tego samego typu nowotworu w medycynie człowieka, najbardziej agresywnego i śmiertelnego raka piersi”.

Obecnie badanie jest „na etapie przedklinicznym z punktu widzenia medycyny człowieka”, gdzie Uzyskane wyniki, które są uważane za „niesamowite”.

Wydłużona średnia długość życia

Zapalny rak piersi jest bardzo agresywnym typem nowotworu, z bardzo widocznymi objawami i zapewniającym bardzo krótką średnią długość życia, a operacja jest przeciwwskazana.

Nowe leczenie oceniane przez zespół Kliniki Onkologii Piersi przy Klinice Weterynaryjnej Uniwersytetu Complutense daje imponujące rezultaty, a „jeśli tak jest Średnia długość życia tego typu nowotworu to jeden miesiącI Osiągnęliśmy znaczny wzrost przeżywalności; Na przykład jeden z psów w badaniu przeżył 9 miesięcy z dobrą jakością życiaTo mogło zadziałać”.

READ  Jak wygląda program, który pomógł przywrócić 79 argentyńskich naukowców w ciągu jednego roku?

W innych typach guzów niezapalnych „nadal nie uzyskujemy wystarczających wyników, ale wydaje się, że działa to dobrze, a suki żyją dłużej”. Wyniki również wyglądają obiecująco, ale eksperci twierdzą, że „w ciągu roku będziemy mieć mniej lub bardziej ostateczne dane”.

Jeśli chodzi o leczenie raka, dr Peña podkreśla: „Nie ma mowy o wyleczeniu, mówi się o czasie wolnym od choroby lub całkowitym przeżyciu i tak ocenia się powodzenie leczenia”. Dlatego celem sprawdzonego leczenia”polega na Wydłużony czas wolny od choroby i czas przeżyciaI z jakością życia”.

W związku z tym weterynarz wyjaśnia, że ​​u suk z rodzajem niezapalnego raka piersi „przed operacją stosuje się leczenie, które jest znane jako terapia neoadjuwantowa”. Leczenie rozpoczyna się „przed operacją i zaobserwowano, że rozmiar guza zmniejsza się, więc jest lepiej operowany i Suki też wydają się mieć dłuższe życieI Ale to nie zostało jeszcze ocenione”.

Tak więc, chociaż leczenie „jest skuteczne w przypadku wszystkich rodzajów złośliwego raka piersi, najlepsze wyniki uzyskuje się w przypadku zapalnego raka piersi” – świętuje specjalista.

Odnośnie walidacji innych gatunków, takich jak koty, u których rak piersi jest bardziej agresywny niż u suki, komentuje:Zaczęliśmy od modelu psa, ponieważ jest to model, który wykazuje raka zapalnego, który rzadko występuje u kota.

„Mamy również dane, że produkt nie jest toksyczny dla gatunków psów, a w przypadku kotów musimy zacząć od zera”. Z drugiej strony Peña to potwierdza rak obolały piesI być Walidacja jako model człowiekaI Najbardziej interesuje go przeprowadzenie badania, bo „u kobiet jest to też najgroźniejszy nowotwór, a nie ma odpowiednich terapii”.

Międzynarodowe wsparcie zewnętrzne

Biorąc pod uwagę skalę śledztwa, weterynarz to potwierdza Otrzymywanie zewnętrznego wsparcia od dwóch uniwersytetów w Stanach ZjednoczonychJeden jest odpowiedzialny za produkcję testowanej immunoterapii, a drugi zapewnia wsparcie techniczne, ponieważ są immunologami. Wyjaśnił jednak, że projekt był finansowany przez rząd Hiszpanii.

READ  Jak zachować bezpieczeństwo przed huraganem?

Ma „ludzkie wsparcie od nas wszystkich, którzy pracują w szpitalu na oddziale onkologii piersi, chirurgów, patologów i onkologów, wszyscy razem badamy przypadki”.

prośba o współpracę

W celu przeprowadzenia tych badań Oddział Onkologii Piersi Uniwersyteckiego Szpitala Weterynaryjnego Complutense zwrócił się do wszystkich właścicieli, którzy chcą podzielić się ze swoimi zwierzętami, zaproszenie do współpracy.

Weterynarz zauważa, że ​​chociaż są w stanie przeprowadzić badanie, „dobrze byłoby mieć więcej przypadków”, chociaż odpowiednie leczenie jest ograniczone.

I tak m.in. Właściciel zwierzęcia, który zauważy guzek w piersi swojego psa, może udać się bezpośrednio do Klinicznego Szpitala Weterynaryjnego z Uniwersytetu Complutense w Madrycie, ponieważ, jak mówi specjalista, „wolimy, aby przyszli do nas od początku, zwłaszcza, że ​​cała procedura różni się nieco od tego, co robi się w zwykłych klinikach” i „Potrzebujemy przypadku od pierwszej chwili, aby ocenić, jak bardzo guz się skurczył przed operacją„, Dodać.