6 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W drodze na Księżyc Artemis I łapie Ziemię wschodzącą za Księżycem

The Ziemia Podnosi się od tyłu Księżyc Na filmie zarejestrowanym przez kamerę zamontowaną na jednym ze skrzydeł panelu słonecznego statku kosmicznego Orion przyłączać Pojemnik Z misją orbitowania wokół Księżyca.

Film został nagrany o godzinie 13:05 UTC szóstego dnia lotu Misja Artemidy I 25,5 dnia, krótko po przelocie obok odlotu i sześć minut po tym, jak statek kosmiczny odzyskał kontakt z siecią Deep Space Network agencji kosmicznej.

Przeczytaj także: Dlaczego są ludzie, którzy mogą spać kilka godzin i pracować tak samo (lub lepiej) niż reszta?

Statek kosmiczny Orion odbywa siódmy dzień misji w środę, 23 listopada, lot testowy wokół białego satelity, torując drogę astronautom do latania w przyszłych misjach.

Oczekuje się, że 25 listopada o 21:30 UTC silnik uruchomi się w celu wprowadzenia na daleką orbitę retro zaplanowaną dla misji. Oczekuje się, że w sobotę Orion pobije rekord odległości osiągnięty przez statek kosmiczny przeznaczony dla ludzi, aby dotrzeć do 400 000 km od Ziemi.

Zapisz się tutaj Aby otrzymywać nasze biuletyny z codziennymi wiadomościami, opiniami, Katarem 2022 i wieloma innymi opcjami bezpośrednio na swój adres e-mail.

READ  Redmi Note 11, terenowy telefon komórkowy gotowy na podbój klasy średniej