2 kwietnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W Dniu Holokaustu Polska oskarżyła Władimira Putina o budowę „nowych obozów”.

polskiego premiera Mateusza Morawieckiego

Premier Polski Mateusza MorawieckiegoW piątek rosyjski prezydent oskarżył m.in. Władimir Putinbudować „Nowe sektory”W raporcie opublikowanym w Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście.

„W dniu wyzwolenia niemieckiego hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz-BirkenauPamiętajmy, że na Wschodzie Putin buduje nowe domeny” – napisał Morawiecki na Facebooku, wzywając do wsparcia Ukrainy.

„Jedność i stałe wsparcie Ukraina „Są skutecznymi sposobami zapewnienia, że ​​historia nie zatoczy pełnego koła” – dodał.

Choć powtórzył wypowiedź ukraińskiego prezydenta, Morawiecki nie rozwinął swoich oskarżeń pod adresem Rosji. Wołodymyr Zełenski Ostatni rok.

W październikowym przemówieniu przemawiał Zełenski Oleniwka„Obóz koncentracyjny, w którym przebywają nasi więźniowie”.

prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski
prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

Naukowcy z ONZ W zeszłym roku powiedzieli również, że udokumentowali ponad 400 arbitralnych zatrzymań i wymuszonych zaginięć przez siły rosyjskie na Ukrainie.

Polska obchodziła 78. rocznicę wyzwolenia Auschwitz-Birkenau Stare pole w mieście OświęcimW południowej Polsce.

Uczestniczyło w nim wiele osób, w tym przywódcy religijni. Ocaleni z Holokaustu Y Douglasa MhoffaŻydowski mąż wiceprezydenta USA Kamala Harris.

Muzeum Oświęcim Wcześniej informowała, że ​​nie została zaproszona na tegoroczne obchody z powodu agresji na Rosję. Wolna Ukraina i niezależny”.

Muzeum potępiło rosyjską inwazję na Ukrainę 24 lutego ubiegłego roku jako „akt barbarzyństwa”.

Auschwitz-Birkenau stał się symbolem ludobójstwa sześciu milionów europejskich Żydów, z których milion zginął w obozie w latach 1940-1945 wraz ze 100 000 nie-Żydów.

(z informacji z AFP)

Kontynuuj czytanie: