11 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W ciągu ostatnich pięciu miesięcy przez Polskę do Niemiec przyjechało pięć tysięcy imigrantów

To policyjny punkt kontrolny na granicy białorusko-polskiej. W ciągu ostatnich 5 miesięcy polska straż graniczna aresztowała 500 handlarzy ludźmi, którzy próbowali dostać się do Niemiec, dla których przejechało przez Polskę 5 tys. migrantów.

Andrzej Jakubaszek, Polskiej Straży Granicznej:

„Porywaczami są na ogół obywatele Ukrainy i Gruzji, którzy legalnie mieszkają w Polsce.

Niektórzy imigranci chcą pozostać w Polsce, inni próbują przenieść się dalej na zachód, ponieważ ci Irakijczycy przekraczający granicę przez Białoruś mają nadzieję dotrzeć do Niemiec.

„Moja rodzina jest w Niemczech. Ktoś musi znaleźć moją rodzinę w Niemczech. Żyję marzeniem, ale moje życie w Iraku jest zagrożone” – mówi nam osoba, która chce opuścić swój kraj i chronić swoją tożsamość.

Niektórzy próbują iść sami, podczas gdy inni organizują swoje wyjazdy z pomocą krewnych, którzy już mieszkają w krajach UE.

Krok to coś bardzo niebezpiecznego Szkło Witolda, prawnik, który pracował z imigrantami,

„Każne jest do 8 lat więzienia, ponieważ ma na celu karanie grup porywaczy. Nie wiemy dokładnie, kto był zamieszany w organizację tego handlu. Oczywiście są to rodziny” – mówi. – „Wiemy o tym, bo ludzie szukają w dżungli swoich zaginionych krewnych”.

Choć przekraczanie tej granicy wciąż spada, działacze pomagający imigrantom po polskiej stronie twierdzą, że wielu z nich nadal ukrywa się w dżungli Polonii.

Madeleine Sodonic, reporter Euronews w Warszawie:

„Według polskiego rządu, wkrótce rozpoczną się prace ogrodzeniowe na granicy białoruskiej. Na tym obszarze rozmieszczono ponad 20 000 agentów i z pomocą Estonii i Wielkiej Brytanii Polska ma nadzieję na całkowite zamknięcie granicy”.

READ  Wszystko wyrzucił! Albania-Polska zmusiła kibiców do zawieszenia się na 10 minut