5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W 3 krajach wykryto nowy typ COVID-19 z bardzo dużą liczbą mutacji

Wysłano:

25 listopada 2021 12:26 GMT

Wariant B.1.1.529 został po raz pierwszy wykryty 11 listopada w Botswanie, gdzie zsekwencjonowano już trzy przypadki. Później potwierdzono sześć przypadków w Afryce Południowej i jeden w Hongkongu.

Tom Peacock, wirusolog z Imperial College London, został opublikowany w tym tygodniu w gazecie Strona internetowa Informacje o wymianie genomu na temat nowego wariantu Covid-19 opatrzonego numeremza wysokoMutacje, a to może prowadzić do nowych fal chorób.

„Niewiarygodnie duża liczba mutacji w białku kolczastym sugeruje, że może to być poważny problem” – napisał Peacock.

W szczególności ta nowa alternatywa prezentuje 32 mutacje W kolce białko może wpływać na zdolność wirusa do infekowania i rozprzestrzeniania się komórek, a także utrudnia atakowanie go przez komórki odpornościowe organizmu.

w temacie ŚwiergotPaw zauważa, żeWiele do obejrzenia Z powodu tego okropnego profilu szczytowego”.

Wariant B.1.1.529 został po raz pierwszy wykryty 11 listopada w Botswanie, gdzie zsekwencjonowano już trzy przypadki. Później potwierdzono sześć przypadków w Republice Południowej Afryki i jeden w Hongkongu w Podróżnik powracający z kraju afrykańskiego.

Peacock doszedł do wniosku, że eksport alternatywy do Azji oznacza, że ​​„Może być bardziej popularnyPokazują to dane z sekwencjonowania genomu.

READ  Międzynarodowe lotnisko w Los Angeles zawiesza wszystkie loty z powodu ostrzeżenia o bezpieczeństwie (WIDEO)