20 października, 2024

VNL: Brazylia nadal jest na boisku i po 3 latach ponownie pokonała Polskę

Brazylia zakończyła drugi tydzień VNL przeciwko Polsce

Bez Lucarelliego drużyna siatkówki mężczyzn zakończyła w sobotę wczesnym rankiem drugi tydzień Ligi Narodów (VNL) przeciwko liderom eliminacji Polsce. Bernardino zmienił wyjściową jedenastkę po porażce ze Słowenią, wybierając wyjściowy skład składający się z Cachoby, Allana, Flavio, Lucao, Leala, Mauricio Borgesa i Dalesa jako libero.

W meczu obfitującym w wiele błędów serwisowych Brazylia dominowała przy stałym przyjęciu. W tym przypadku podopieczni Bernardino z ulgą poradzili sobie z wyrównaniem meczu dla Cachoby. Z kolei polską ofensywę zablokowała brazylijska blokada. W rezultacie Brazylia wygrała pierwsze dwa sety 25:21 i 25:17, wygrywając 2:0.

W trzecim secie odpadł Nikola Grbich. Kurek, Fornal, Klos i Semenyuk zagrali i odpowiedzieli dla Polski. Mając większe doświadczenie na boisku, Polki kontrolowały liczbę błędów i korygowały rotację piłki. I choć Guerek odetchnął z ulgą, Polska zdobyła 25-21 i wyrównała wynik na 1-2.

Polska wróciła do czwartego seta w takim samym składzie jak w trzecim. Jednak Brazylia była w stanie dostosować swoje podanie i blok, aby kontrolować grę i przenosić piłkę lepiej niż jej przeciwnicy. Dzięki wysokiemu poziomowi gry podopieczni Bernardino zdominowali tabelę, a rozdane bramki Cachoby i Leala były najważniejszymi momentami meczu. Jednak wojska polskie weszły w końcową fazę i ludzie Grbica zdołali objąć prowadzenie. Po bardzo wyrównanej grze w rundzie finałowej Brazylia wykorzystała wczesną przewagę i zdołała jedynie wykonać zwrot w bok, aby zakończyć trzeciego seta 25-23.

Po zwycięstwie 3:1 nad Polską kolejna runda turnieju VNL mężczyzn odbędzie się w Manili na Filipinach w dniach 15–28 czerwca. Bruninho, który wraca do zdrowia po nadwyrężeniu łydki, powinien wzmocnić Brazylię w trzecim tygodniu. Rywale Brazylii, Holandia, USA, Kanada i Francja, znajdą się wśród ośmiu drużyn zakwalifikowanych do finału.