1 października, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

VIP: Kto jest właścicielem tych restauracji?

napisałem w Gospodarka The

Vips to jedna z najważniejszych sieci restauracji w kraju Z ponad pięćdziesięcioma dekadami dostarczania najlepszych potraw tysiącom Meksykanów, ale Kto jest właścicielem VIP-ów?

To jest sieć restauracji Jego historia rozpoczęła się w 1964 roku Kiedy otworzył swój pierwszy oddział w Lomas de Sotelo w Mexico City. Choć początkowo nazwa restauracji brzmiała VIP, z czasem ludzie zmienili ją na Vips.

Forma tej restauracji była na tyle udana, że ​​jej założyciele otworzyli kolejny oddział w Madero w 1970 roku, a w Azcapotzalco i Coyoacán w 1979 roku. Pierwszy oddział VIP poza stolicą powstał w 1974 roku w porcie Acapulco. Od momentu powstania posiada również oddziały w Hiszpanii.

Kto jest właścicielem VIP-ów?

VIPy zaczynały jako firma rodzinna, ponieważ została założona przez braci Geronimo, Placido i Manuel Arango, Ale z czasem przeszedł szereg zmian.

Pierwszy miał miejsce w 1994 r., kiedy Vips połączył się z Walmart Stores Inc, co oznaczało jego ekspansję do ponad 260 restauracji, a do 2014 r. Kupiony przez Alsea Za 8 tysięcy i 200 milionów pesos.

Wiele lat później, w 2017 roku, Alsea przejęła również grupę Vips Spain, więc obie franczyzy są obecnie obsługiwane przez ten konglomerat w ponad 70 miastach.

Ze swojej strony Alsea to meksykańska międzynarodowa firma restauracyjna wymieniona jako 71. najważniejsza firma w kraju w 2020 roku.

Założona przez meksykańskiego Alberto Torrado Martíneza w 1989 roku, Alsea jest największą restauracją w Meksyku, działającą w Chile, Argentynie, Kolumbii, Brazylii i Peru.

READ  Alarm Profeco dla samochodów Hondy, wymagają modyfikacji klatki piersiowej