18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Vestas i Port Gwinei przygotowują się na morską bryzę w Polsce

Vestas Zdinia, duński producent turbin wiatrowych, rozpoczął rozmowy techniczne z portem w celu promowania rozwoju portu jako głównego miejsca infrastruktury dla wody morskiej w Polsce.

Współpraca ma na celu wsparcie atrakcyjności portu dla deweloperów projektu jako kluczowego węzła dla nadchodzącej morskiej bryzy w regionie Polski i Morza Bałtyckiego.

Port Vestas i Gwinea współpracują ze sobą w wielu tematach, w tym w różnych wymaganiach dotyczących miejsca wstępnego montażu samolotów zagranicznych.

Port Vestas i Gwinea toczą ciągłe dyskusje, w których Vestas dzieli się specyfikacjami technicznymi wymaganymi do zainstalowania turbin z producentem turbin, w tym z wiodącą w branży turbiną V236-15,0 MW.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Portem Gwinei, aby umożliwić rozwój ich lokalizacji i uczynić ją jak najbardziej atrakcyjną dla polskich deweloperów wody morskiej., „Powiedział Tommy Rockbeck Nielsen, dyrektor operacyjny Vestas.

Biorąc pod uwagę instalacje wody morskiej w połowie lat 20., konieczne jest szybkie zbudowanie na rynkach większej infrastruktury wodospadowej, zwłaszcza jeśli łańcuch dostaw wody morskiej może dostarczać wodę morską po niższych kosztach. Rozmowy techniczne, takie jak postępowanie Vestas z portową Grupą Gwinea, pomogą w rozwoju takich lokalizacji, aby zapewnić konsumentom w Polsce i innych krajach bałtyckich tanią morską energię wiatrową. ”

Polska ogłosiła cel Aby zapewnić 11 gigawatów morskiej bryzy do 2040 r. i szersze aspiracje w zakresie morskiej bryzy w regionie są podkreślone w Deklaracji Wiatru na Morzu Bałtyckim Podpisano Do ośmiu państw nadbałtyckich i Komisji Europejskiej we wrześniu 2020 r.

Vestas powiedział, że dzięki silnej infrastrukturze portowej Polska może stać się również hubem eksportowym dla branży zaopatrzenia w powietrze morskie.

„Od 2018 roku Port Gwinei SA pracuje nad przekształceniem Portu Gwinei w terminal instalacyjny dla projektów offshore. Na tym etapie naszej produkcji mamy nadzieję współpracować z liderami branży na całym świecie, aby pomóc w projektowaniu i rozwijaniu infrastruktury, która najlepiej spełnia potrzeby zagranicznych deweloperów farm wiatrowych.” Powiedział Jacek Sadaj, Prezes Portu S.A.

READ  Polska może zapewnić co najmniej 10 tys. rannych żołnierzy ukraińskich