24 kwietnia, 2024

Verstappen wygrał najkrótszy wyścig w historii Formuły 1 w Belgii, z Hamiltonem nadal na czele

Verstappen odniósł kolejne zwycięstwo w tym sezonie pomimo kontrowersji pogodowych w Ardenach

Holender Max Verstappen (Red Bull) wygrał deszczowe i dziwaczne Grand Prix Belgii w niedzielę, dwunaste w mistrzostwach świata Formuły 1 i najkrótsze w historii.; Że po kilku przerwach i opóźnieniach został rozegrany tylko dwa razy – zamiast zaplanowanych 44 – za samochodem bezpieczeństwa, z oceną tylko połowy punktów.

Zamiast 25, Verstappen dodał dwanaście i pół punktu, pokonując George’a Russella (Williams, który zdobył dziewięć punktów) i Lewisa Hamiltona (Mercedes), siedmiokrotnego mistrza świata, który zajął trzecie miejsce i nadal prowadzi w Pucharze Świata., po dodaniu siedmiu i pół punktu: z wynikiem 202,5, o trzy więcej niż holenderski Red Bull.

Wyścig, który miał rozpocząć się o 15:00 (13:00 GMT), został przełożony w trzech partiach do 3:25 (13:25 GMT), a samochody zaczęły toczyć się za samochodem bezpieczeństwa., nie wiedząc, czy start zostanie podany z pola startowego, czy za „samochodem bezpieczeństwa”. Po przejechaniu najdłuższego obwodu Mistrzostw Świata (7 004 m) i ze względu na oznaki zagrożenia ze względu na warunki na torze i brak widoczności, ogłoszono czerwoną flagę i wszystkie samochody wróciły do ​​garaży. .

Po kilku ogłoszeniach nowych informacji i po ponad trzech godzinach wszyscy udali się na tor na dwa okrążenia za samochodem bezpieczeństwa, zanim wystawiono nową czerwoną flagę; Aby była co najmniej jedna ocena i aby test uzyskał połowę.

Możliwość przełożenia wyścigu do poniedziałku nie była logistycznie możliwa, bo w najbliższy weekend znów będzie ścigał się w Holandii.

Australijczyk Daniel Ricciardo (McLaren) zajął czwarte miejsce w wyścigu, w którym Hiszpan Carlos Sainz (Ferrari) zajął 10. miejsce i dodał z tego powodu pół punktu. Almadrellani pozostaje na szóstym miejscu w Pucharze Świata, teraz z 38 i pół punktu. Jego rodak Fernando Alonso (alpejski) zajął jedenaste miejsce i Meksyk Sergio Chico Perez (Red Bull) Dwadzieścia.

READ  Co zrobił Michael Jordan? Krytykują go z powodu fana, który poprosił go o zdjęcie Mediotempo

„Checo”, który startował na siódmym miejscu, wjechał na okrążenie stabilizacyjne i początkowo wyglądał, jakby miał przegrać wyścig, uszkadzając przednie zawieszenie. Z opóźnieniami i przerwami Red Bull naprawił swój samochód i pozwolił mu zjechać z alei serwisowej, aby zakończyć na pozycji, z której wystartował: 20.

Niemiec Sebastian Vettel (Aston Martin) i Francuz Pierre Gasly (Alpha Toure) zajęli piąte i szóste miejsce., w wyścigu, w którym kolega Alonso z zespołu Alonso, Esteban Ocon, zajął siódme miejsce.

Partner Sainza z Ferrari, Charles Leclerc, zajął ósme miejsce. Kanadyjczyk Nicholas Latifi (Williams) IX.

Kolejny wyścig, Grand Prix Holandii, odbędzie się w przyszły weekend w Zandvoort.