14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Verstappen ujawnia, dlaczego poszedł sprawdzić Hamilton

Kapitan mistrzostw został ukarany grzywną w wysokości 50 000 euro za dotknięcie tylnego skrzydła Hamiltona Na Park Fermi po tym, jak zajął drugie miejsce za swoim pretendentem do tytułu w piątkowych kwalifikacjach na Interlagos. Później w samochodzie Hamilton Nie przeszedł przeglądu technicznego synGdzie stwierdzono, że DRS otwiera skrzydło bardziej niż dopuszczalna odległość.

Po śledztwie jego decyzja zapadła dopiero w sobotę. Komisarze brazylijskiego Grand Prix postanowili wykluczyć Hamilton z aranżacji, a osobny przegląd twórczości Verstappena zaowocował grzywną.

gdy Motorsport.com Zapytany, dlaczego dotknął samochodu Hamiltona, a także swojego samochodu krótko wcześniej, Verstappen odpowiedział: „Cóż, było oczywiste, że patrzył na spoiler”.

„Tak, to znaczy, możesz zobaczyć na filmie dokładnie, co zrobiłem. Patrzyłem, jak bardzo wygięło się tylne skrzydło”.

Przeczytaj także:

Naciskając ten problem podczas konferencji prasowej po wyścigu Valtteriego Bottasa, Verstappen powiedział, że jego działania „nie miały nic wspólnego z DRS, na co oni (FIA) patrzyli”.

Zapytany, czy ma jakieś konkretne wątpliwości, czy chce przejść na żywo, aby sprawdzić spoiler Hamiltona, Verstappen odpowiedział, że tak, a następnie wyjaśnił, że jest to związane z nowymi testami obciążenia i odchylenia, które zostały wprowadzone podczas Grand Prix Francji w czerwcu.

Pierwszy rząd pola startowego do sprintu Interlagos.

Zdjęcia: Andy Hoon / zdjęcia sportów motorowych

Fabuła wokół tego problemu była kontynuowana, z różnymi poziomami siły docisku i oporu, z których każdy został wyprodukowany przez RB16B Jeśli chodzi o W12, co często daje przewagę Red Bullowi czy Mercedesowi na niektórych torach.

„Tak, oczywiście były rozmowy i oczywiście są rzeczy, które nadal wymagają zbadania, ponieważ przy określonej prędkości skrzydło wydaje się napinać” – powiedział.

„Oczywiście wiesz, że na początku sezonu musieliśmy trochę zmienić wszystkie tylne skrzydła z powodu ruchu (tylnego skrzydła przy dużej prędkości).”

READ  Na siłowni, z dala od syna: tak Julio Cesar Chavez Jr. powraca po rehabilitacji

„Ale wygląda na to, że nadal coś się tam dzieje (w Mercedesie). Dlatego poszedłem się temu przyjrzeć”.

Verstappen żartował również, że ma nadzieję, że kara – „duża grzywna” – doprowadzi do „dobrej kolacji i dużej ilości wina!”

I dodał: „Chciałbym, żeby to było dobre, drogie wino, które by było dobre. Możesz mnie też zaprosić na obiad, a ja też zapłacę za ten obiad”.