5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Van der Leyen ignoruje presję Parlamentu Europejskiego, by obciąć fundusze dla Polski

Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej, utrzymuje bardzo płynne relacje z liderami Parlamentu Europejskiego. A to może zająć tygodnie Wzywam Niemcy do podjęcia działań przeciwko Polsce. Za swój dyktatorski błąd i atak na niezawisłość sądownictwa oraz szerzącą się korupcję, która zagraża Węgrom i europejskim finansom, wdraża mechanizm warunkowy, który może zamrozić miliardy euro dla Warszawy i Budapesztu. Ale w ten wtorek Ku irytacji wielu ważnych eurodeputowanych, Von der Leyen nawet nie wydała notatki. Swoje pełne wystąpienie przed pełnym posiedzeniem Parlamentu Europejskiego skupił na stanie prawa i porządku w obu krajach oraz kryzysie na granicy polsko-białoruskiej.

Niemiec wywołał silne oburzenie w niektórych kręgach Parlamentu Europejskiego i teraz planował przeprowadzić decydującą debatę w tej sprawie, aby Von der Leyen mógł szczegółowo wyjaśnić przed salą obrad, jaki był jego plan. Czołowe głosy firmy narzekają, że Van der Leyen używa pewnego rodzaju języka, by mówić o sytuacji, która przed nimi stoi, ale potem nim się posługuje. Bardzo niski profil w Radzie Europy Polska konstytucja, sporządzona przez szereg posłów wybranych nielegalnie przez Prawo i Sprawiedliwość (PiS) i Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC), będzie dyskutowana pod koniec października, na wniosek rządu PiS. Wypowiada wojnę prawną UE.

W ostatnich dniach wielu liderów Parlamentu Europejskiego Swoje obawy dotyczące sytuacji wyrazili bezpośrednio van der Leyen Zwrócili się również do Komisji Europejskiej o wdrożenie mechanizmu warunkowego i niezatwierdzenie polskiego planu dostępu do środków naprawczych. To była wiadomość Powiedzieli to jeszcze raz, zanim w poniedziałek rozpoczęła się pełna sesja w Strasburgu. Jak wyjaśnia wiele źródeł parlamentarnych, chociaż prezydent rozmawiał prywatnie z przywódcami politycznymi Parlamentu Europejskiego, Van der Leyen nie wspomniał o tym w swoim wystąpieniu.

READ  Czechy uważają nową polską propozycję dla kopalni Turów za niedopuszczalną

Do Niemiec dołącza większość Rady Europy, w tym szef hiszpańskiego rządu Pedro Sanchez: będziemy musieli poczekać do Trybunału UE (TSUE), ostatniego tłumacza traktatu., zdecydować, czy mechanizm wzajemnej zgodności jest zgodny z prawem unijnym. Jest to część porozumienia zawartego między rządami Polski i Węgier w Sądzie Najwyższym w Luksemburgu i uzgodnienia opracowania narzędzia. Parlament Europejski kwestionuje jednak zakres, w jakim Komisja ma prawo nie korzystać z instrumentu znajdującego się już w jej zestawie narzędzi. Została skazana przez sąd europejski za bezczynność.

Van der Leyen rozmawia z Iratxe Garcíą, liderką socjaldemokratów w Parlamencie Europejskim. (EFE)

Zaledwie kilka dni temu Praktycznie cały hemicykl wysłał wspólny list do administratora społeczności. W liście podpisanym przez Europejską Partię Ludową (EPL), Socjaldemokratów (S&D), Liberałów (Europa Odnowa), Zielonych i Zjednoczoną Lewicę Europejską wzywano Brukselę do niedawania zielonego światła polskiemu planowi naprawy. Kraj czeka na relokację polskiego rządu w związku z gwarancjami niezawisłości sędziowskiej. Choć naciskają na szerszy zakres wdrażania mechanizmu warunkowego, jest to obecnie najpilniejszy postulat.

„Naszej petycji nie należy postrzegać jako kary wobec Polaków, ale Sposób na przywrócenie rządów prawa w Polsce W świetle jego ciągłego pogarszania się ”, zauważa list, podpisany przez liderów grup, słynnego Manfreda Webera, socjaldemokratę Iratxe Garcíę, liberałów Stephena Cஜzarne’a, Zielonych Ska Kellera i Philippe’a Lambertsa oraz Zjednoczoną Lewicę Europejską. Manon Aubrey i Martina Shirdevan. Podczas wtorkowej debaty Garcia, Weber, Sejorne i Keller ponownie przypomnieli kwestię rządów prawa.

Komisja Europejska w ostatnich dniach Wysłałem pierwszy list do Warszawy i Budapesztu, Pierwszy systematyczny krok w procesie mechanizmu wzajemnej zgodności. Ale w Parlamencie Europejskim istnieje poczucie, że przedstawiciele władz społecznych próbują zyskać na czasie dzięki temu ruchowi i czują, że dialog z obydwoma rządami jest już wystarczający, by wykorzystać ten dodatkowy czas na kontynuowanie poślizgu. Dla Brukseli sytuacja jest kluczowa W związku z kryzysem wywołanym przez Białoruś na granicy z Polską Krytykę Warszawy należy ważyć z najwyższą ostrożnością. Ale na korytarzach Parlamentu Europejskiego są obawy, że można to przetłumaczyć jako zatwierdzenie polskiego planu.

READ  Polska odnotowuje znaczny spadek nowych przypadków COVID
Fot. Robert Byton (c), na obrazie pliku.  (EFE / EPA / Aleksander Koźminski)
„Łukaszenko używa polskiego rządu jako użytecznego głupca”

Marii Sornosy. Bruksela Wykres: Rocio Marquez

Sophie Veld’s Sophie, liberalna eurodeputowana i jedna z przywódców w Parlamencie Europejskim, oskarżyła Van der Leyne’a o próby rządzenia prawem. „Gorączkowo uchylają się od odpowiedzialności” Jako szef firmy, której głównym zadaniem jest ochrona kontraktów europejskich. Cheh i McGregor, węgierski liberał, są jednymi z widocznych twarzy opozycji wobec premiera Victora Orbana. Opisał wysyłanie listów jako „wrogie”. Zatwierdzono do zbierania dodatkowych informacji 11 miesięcy po opracowaniu mechanizmu warunkowego.

Charles Michel, przewodniczący Rady Europy, wziął udział w szczycie pod koniec października, podkreślając, że „to nie pierwszy raz, kiedy poruszana jest ta ważna kwestia”. Choć popierał „znaczenie dialogu politycznego” z Warszawą, Michael powiedział, że „musimy użyć narzędzi”, w tym mechanizmu warunkowego. Belg generalnie reprezentuje miękką linię z polskim rządem, ale odpowiedział na skargi i wezwania posłów do PE dopiero we wtorek. Van der Leyen opuścił salę posiedzeń po pierwszych słowach Nie wspomniał w nim o sprawie i nie odpowiedział, określając obywatelskiego eurodeputowanego Louisa Carrigano jako „niedopuszczalny brak szacunku”.