2 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

uwaga! Oto 6 aplikacji, które niszczą baterię Twojego telefonu komórkowego – Enseñame de Ciencia

Wszyscy kochamy nasze telefony komórkowe i wszystko jest różowe, gdy działają na 100%, ale najgorsze dzieje się, gdy nasza bateria zaczyna się rozładowywać.

Staje się to dużym problemem, gdy jesteśmy poza domem i musimy zadzwonić, wysłać wiadomość lub po prostu zrobić zdjęcie. Najczęstszą rzeczą jest to, że bateria twojego telefonu komórkowego (dziennie) ma minimalną żywotność 8 godzin, przy stosunkowo umiarkowanym użytkowaniu.

Będzie to jednak zależeć zarówno od tego, jak korzystasz z telefonu komórkowego w ciągu dnia, jak i od tego, ile czasu z nim spędzasz, ponieważ jeśli używasz go od wielu lat i bateria wyczerpie się przed południem, warto zmienić na nowszy.

Jeśli chodzi o aplikacje, które zainstalowałeś na swoim telefonie komórkowym, nie tylko zajmują one pamięć na tym urządzeniu mobilnym, ale także zużywają baterię i wierzcie lub nie, niektóre z nich zużywają więcej niż inne, więc zostawimy ci aplikacje poniżej. To jeszcze bardziej zmniejsza baterię telefonu komórkowego.

według ProAndroidlista będzie wyglądać następująco:

Facebook

Ten wspaniały portal społecznościowy, prawdę mówiąc, jeden z najczęściej używanych, jest jedną z aplikacji, które szybciej wyczerpią Ci baterię, bo oprócz tego, że korzystasz z niego prawie cały dzień (korzystając z telefonu komórkowego), my również zwykle pozostawiamy je otwarte w tle (Nie zamykamy okna), to znaczy nie przesuwamy się, aby całkowicie je zamknąć. Poza tym nie wyczerpuje baterii i nadal jest świetną aplikacją.

airbnbn

Być może to dziwne wiedzieć, ale jest to aplikacja, która chociaż nie jest otwarta, wykonuje działania w tle, zużywając w ten sposób energię baterii.

Fitbit

Oczywiście jest to spowodowane przez Bluetooth, więc nie przestanie się dziać, gdy Twój telefon komórkowy jest podłączony do tej aplikacji.

Grindr, Tinder i Bumble

Te popularne aplikacje randkowe, chociaż obsługują wiele osób, zużywają również dużo baterii po ciągłym użytkowaniu.

READ  Evergrande fue el comienzo ... esta "bomba de tiempo" que amenaza a China - el Financiero

WhatsApp

Kolejna szeroko stosowana sieć i jedna z najłatwiejszych w użyciu dla wszystkich, bez względu na to, ile masz lat, będziesz wiedział, jak dobrze z niej korzystać. Geolokalizacja używana przez tę aplikację jest powodem, dla którego bateria telefonu komórkowego (codziennie) szybko spada, ale jeśli wyłączysz geolokalizację, bateria pozostanie normalna.

aplikacje do gier

Według oficjalnej strony HuaweiPodczas korzystania z gier na naszym telefonie komórkowym, telefon jest narażony na bardzo duże obciążenie, co zwiększa zużycie baterii i temperaturę urządzenia.

Zwykle bateria twojego telefonu komórkowego nie powinna (niezwykle) szybko się rozładowywać przy użyciu którejkolwiek z tych aplikacji, ale jeśli używasz ich dużo w ciągu dnia, oczywiście obniżą one twoje ładowanie, co nie ma miejsca. Niezależnie od tego, czy korzystanie z aplikacji jest złą rzeczą, jest dobrą rzeczą, ponieważ pozwalają nam kontaktować się z wieloma ludźmi, nawet z tymi, którzy mieszkają w innym mieście, stanie lub kraju.

Zła rzecz w tym wszystkim pojawia się, gdy nadużywamy (ogólnego) korzystania z telefonu komórkowego, z drugiej strony aplikacje do gier mogą szybko wyczerpać ładunek nawet przez najmniejszy czas użytkowania.

W ten sam sposób na telefonie komórkowym możesz dowiedzieć się, które aplikacje zużywają najwięcej baterii telefonu komórkowego, metoda jest bardzo prosta, wystarczy wejść do konfiguracji / ustawień telefonu komórkowego i kliknąć miejsce, w którym się znajduje mówi „Bateria”, wybierzesz opcję „Zużycie baterii” i otrzymasz dość szczegółową analizę zużycia, a także aplikacje, które najbardziej zużyły baterię.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.