24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Usyk i Dubois zmierzą się w Polsce

Usyk i Dubois zmierzą się w Polsce

Oleksandr Usyk i Daniel Dubois wejdą na ring w najbliższą sobotę na Stadionie Wrocław we Wrocławiu, aby walczyć o mistrzostwo Świata w wadze ciężkiej World Boxing Association (WBA).

Po długim oczekiwaniu rozpoczyna się tydzień walk, podczas którego odbywają się różne eliminacje, podczas których obaj zawodnicy dopinają ostatnie szczegóły dotyczące wejścia na ring.

Uzic po raz drugi będzie bronił pasa we wrześniu 2021 roku, po zwycięstwie nad Anthonym Joshuą. Ukrainiec oprócz pasów IBF i WBO zdobył pas organizacji Pioneer jednogłośną decyzją pokonując Brytyjczyka w Tottenham. Wrócił na ring, by zmierzyć się z tym samym przeciwnikiem w sierpniu ubiegłego roku, a historia powtórzyła się dla nowej obrony niepokonanego 36-letniego leworęcznego.

Teraz zmierzy się z Duboisem, który dopiero dojrzewa i jako młody bokser ma potencjał na nokaut. Londyńczyk ma 25 lat i w swojej ostatniej walce znokautował Kevina Lerenę po tym, jak trzykrotnie go powalił w pierwszej rundzie, zanim ponownie wygrał walkę.

Dubois zmagał się z kontuzją kolana, ale zaadaptował się i dzięki swojej sile odniósł imponujące zwycięstwo, dzięki czemu może teraz zmierzyć się z Usykiem.

W tym tygodniu w Polsce odbędą się różne akcje promocyjne, a w piątek odbędzie się oficjalna ceremonia ważenia. Usyk jest niepokonany od 20 walk, z 12 nokautami, podczas gdy DuBois ma na koncie 19 zwycięstw, 1 porażkę i 18 zwycięstw przed limitem.

READ  Hiszpańskie muzeum zrabowane przez nazistów wróciło do Polski