2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ustawodawcy amerykańscy wzywają Chiny do kolejnej oficjalnej wizyty na Tajwanie

Wysłano:

26 listopada 2021 01:26 GMT

Kongresmenka powiedziała, że ​​otrzymała ostrzeżenia od chińskiej ambasady w Waszyngtonie, aby odwołać jej wizytę na wyspie.

Pięciu członków Kongresu USA przyjechało z oficjalną wizytą na Tajwan, mimo ostrzeżeń Chin, aby zwolnić się z oficjalnych kontaktów z samorządną wyspą.

„Kiedy wczoraj rozeszła się wiadomość o naszym locie, moje biuro otrzymało ostateczna wiadomość Z chińskiej ambasady z prośbą o odwołanie podróży” ćwierkanie Prawodawca Elisa Slotkin w czwartek.

twoje biuro później abonent Z fragmentem listu NBC News wzywa „Zdecydowanie Kongresmenka natychmiast odwołała planowaną wizytę na Tajwanie, aby nie wspierać ani nie zachęcać sił separatystów „niepodległości Tajwanu”, aby nie Spowodować poważne uszkodzenia o stosunki chińsko-amerykańskie oraz pokój i stabilność w Cieśninie Tajwańskiej”.

Ambasada nie odpowiedziała na prośbę o komentarz ze strony amerykańskich mediów.

Członkowie Kongresu „spotkają się” Wyżsi urzędnicy tajwańscy Omawianie stosunków dwustronnych, bezpieczeństwa regionalnego i innych spraw będących przedmiotem wspólnego zainteresowania. osiągać Reuters, powołując się de facto na komisję amerykańską na wyspie. Chodzi o rozszerzenie druga wizyta amerykańskich prawodawców w ciągu miesiąca.

Na początku tego miesiąca Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza noszę na sobie na zewnątrz czasopisma Przygotowania do walki w okolicach Cieśniny Tajwańskiej, po tym jak okazało się, że samolot wojskowy Ze Stanów Zjednoczonych przeniesiony Członkowie Kongresu Kraj Ameryki Północnej wylądował na Tajwanie.

strategiczna niejednoznaczność

Eskalacja napięć między Pekinem a Waszyngtonem po prezydencie Joe Biden Ogłaszać21 października, że ​​twój naród Będzie bronił Tajwanu W przypadku konfliktu zbrojnego z Chinami kontynentalnymi. Następnie ustalili z Białego Domu, że takie oświadczenia nie oznaczały zmiany „polityki”.strategiczna niejednoznacznośćprzyjęte przez Stany Zjednoczone w odniesieniu do wyspy.

Waszyngton on się nie spowiada Oficjalnie do Tajwanu jako niezależnego kraju, ale zastrzega sobie prawo do utrzymania relacje prywatne Z Taipei, które jego zdaniem podejmuje własne decyzje.

READ  Biznesmen Mario Hernandez był czterokrotnie zaszczepiony przeciwko Covid-19: to są powody

Pekin twierdzi, że jakiekolwiek negocjacje z Tajwanem z pominięciem chińskiego rządu centralnego naruszają jego podstawową zasadę”. jedna polityka dotycząca Chin Postanowienia trzech wspólnych komunikatów podpisanych między Chinami a Stanami Zjednoczonymi.