3 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Usługi w zakresie zdrowia osobistego i opieki medycznej

Opieka medyczna i osobiste usługi zdrowotne mają fundamentalne znaczenie dla dobrobytu społeczeństwa; Z tego powodu Sympozjum Medycyny i Zdrowia Wydziału Lekarskiego UNAM we współpracy z Narodową Akademią Medycyny Meksyku, Meksykańską Akademią Chirurgiczną i Krajową Komisją Regulacyjną Medycyny Ogólnej poświęciło czwartą edycję Sympozjum „Analiza i Refleksje na temat systemu opieki zdrowotnej w Meksyku” na ten temat.

28 kwietnia w „Dr. Alberto Guevara Rojas » Przeł Facebook na żywoi YouTube Dr Rubén Arguero Sanchez, moderator wydarzenia i emerytowany profesor College of Medicine, zauważył, że celem tego sympozjum jest zgromadzenie naukowców i pracowników służby zdrowia w celu rozpowszechniania zdobytej wiedzy.

Z tej okazji dr Enrique Wolbert Barraza, były dyrektor generalny ABC Medical Center, odniósł się do opieki medycznej skoncentrowanej na pacjencie jako współpracy wszystkich pracowników służby zdrowia oraz pacjenta i jego rodziny w celu zapewnienia, że ​​decyzje medyczne uwzględniają potrzeby i preferencje pacjenta. Pacjent i jego wsparcie w uczestnictwie w opiece nad nim.

Następnie przedstawił kluczowe elementy, które uważa za kluczowe dla osiągnięcia opieki skoncentrowanej na osobie: empatię, zrozumienie indywidualnych preferencji oraz omówienie osobistych i medycznych celów dla wspólnego podejmowania decyzji, któremu towarzyszy aktywne słuchanie i przemyślana rozmowa, która odpowiada na pytania pacjenta i jego lub jej lekarz. rodzina.

Przykładem opieki skoncentrowanej na pacjencie jest udział w zabiegach wykonywanych w Centrum Medycznym ABC podczas opieki nad pacjentami z COVID-19. Aby odpowiedzieć na brak kontaktu między członkami rodziny, ułatwili komunikację za pomocą urządzeń mobilnych; Aby pracownicy czuli się bezpiecznie, zapewnili dostępność sprzętu ochronnego i zapewnili całodobowy program zdrowia psychicznego; Ponadto wykorzystali technologię do udzielania zdalnych konsultacji; Zajęcia akademickie prowadzono w trybie online, a uczenie się usprawniono za pomocą symulatorów.

Dr José de Jesús Arriaga Dávila, dyrektor generalny Orange Box, Health Innovation Consulting, zgodził się, że konieczna jest reforma systemu opieki zdrowotnej, ponieważ uważa, że ​​tradycyjny model szpitala, który koncentruje się na zasobach i wiedzy, ma niewielki dostęp i jest drogie i dlatego niewykonalne w przyszłości.

READ  Znaczenie analityki dla dobrego samopoczucia w miejscu pracy

Aby przemyśleć system na nowo, zaproponował zastosowanie modelu potrójnego celu, który obejmuje zdrowie populacji, który ma na celu dotarcie do społeczności i organizacji próbujących osiągnąć dobrobyt i zapobieganie; Druga sekcja oznacza obniżenie kosztów per capita, segmentację populacji według jej potrzeb i czynników ryzyka oraz zwiększenie wydajności operacji, aby uniknąć marnotrawstwa zasobów; Wreszcie, konieczna będzie poprawa doświadczenia opieki, zwiększenie bezpieczeństwa, skuteczności, dostępności i wydajności, nie zaniedbując sprawiedliwości i zawsze koncentrując się na pacjencie.

Ponadto, aby zapewnić opcje sprzyjające innowacjom w systemach opieki zdrowotnej, podziel się niektórymi czynnikami umożliwiającymi skupienie się na zdrowiu populacji, analizie biznesowej i koncentracji na procesach poprzez Szczupła opieka zdrowotna i zarządzania technologią.

Komentując prezentacje, dr Marco Antonio Navarrete Breda, Koordynator Szpitali Wysoce Specjalistycznych Ministerstwa Zdrowia Stanu Meksyk, stwierdził, że aby zreformować system opieki zdrowotnej w jeden, skoncentrowany na osobie, potrzebne są trzy aspekty: po pierwsze , ciągłość, od diagnostyki do opieki paliatywnej; po drugie profilaktyka spersonalizowana według indywidualnych czynników ryzyka z wykorzystaniem informacji i sztucznej inteligencji; Wreszcie, indywidualne usługi zdrowotne muszą być kompleksowe, czyli zapewniać dostęp do opieki na jak najwyższym poziomie.

Ostrzegł też, że „aby poprawić jakość życia i wydłużyć długość życia, musimy zacząć inwestować w zdrowie”.

Ze swojej strony dr Enrique Ruelas Barajas, prezes Międzynarodowego Instytutu na rzecz Przyszłości Zdrowia, podkreślił, że podczas opieki osobistej konieczne jest zapewnienie opieki medycznej jako zespół, a nie tylko w grupie.

Ponadto zasugerował zdefiniowanie opieki humanitarnej, która obejmuje opiekę skoncentrowaną na człowieku, jako profesjonalnej, uczciwej, przyjaznej, godnej zaufania i pełnej szacunku relacji, która buduje zaufanie i traktuje innych jako pełnych ludzi. Podniósł potrzebę opieki nad wychowankami, którzy muszą nauczyć się zapewniać humanitarną i wysokiej jakości opiekę.

Na koniec dr Abraham Campos Romero, dyrektor ds. innowacji i badań w Salud Digna Para Todos, reprezentujący Juana Carlosa Ordóñeza Zamudio, dyrektora generalnego Salud Digna Para Todos, podzielił się swoimi komentarzami na temat prezentacji, przyznając, że zawsze można znaleźć obszary możliwości. W systemie opieki zdrowotnej podkreśliła rolę organizacji pozarządowych, takich jak Salud Digna, które wspierają nie tylko poprzez skrócenie czasu świadczenia usług i przystępne ceny, ale także poprzez współpracę w badaniach i środowisku akademickim.

READ  Astrofizyka: teraz nie istnieje we wszechświecie | kosmiczna pustka

Kolejna sesja sympozjum odbędzie się 2 czerwca w Pałacu Wydziału Lekarskiego i będzie poświęcona tematom „Ujednolicenie systemów opieki zdrowotnej” oraz „System opieki zdrowotnej dla dobrobytu Meksyku”.

Luiza Wera