6 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Usługa Single Sign-On (SSO) zapewnia akredytacje dla grupy pomocy wzajemnej „Zdrowie i Opieka społeczna”.

Usługa Single Sign-On (SSO) zapewnia akredytacje dla grupy pomocy wzajemnej „Zdrowie i Opieka społeczna”.

  • Zachęcanie do zdrowego stylu życia wśród populacji z chorobami takimi jak cukrzyca, otyłość i nadciśnienie

Oaxaca de Juarez. , Oaxaca. 12 listopada 2022 r. – Sekretarz Zdrowia, Virginia Sanchez Rios, wprowadziła 15 akredytacji dla członków Grupy Wzajemnej Pomocy dla Chorób Przewlekłych (GAM-EC) „Zdrowie i dobre samopoczucie”, przy Miejskim Centrum Zdrowia, Gmina San Sebastiana Totla, aby promować przyjęcie zdrowego stylu życia dla osób z różnymi chorobami.

W obecności Zastępcy Dyrektora Generalnego Służby Zdrowia Oaxaca (SSO), Soni Erendira Ramirez Luna; Generalny koordynator władz zdrowotnych Fabio Cortes Joaquín i dyrektor wspomnianej jednostki Julio Cesar Ramirez, między innymi Sanchez Ríos, ustalili, że te połączenia przyczyniają się do kontroli metabolicznej chorób takich jak cukrzyca, otyłość, nadciśnienie i dyslipidemia. , u tych, którzy to robią, preferują dbanie o siebie, przestrzeganie leczenia, poprawę samooceny i jakości życia ludzi.

Zwrócił uwagę, że dzięki tej strategii, która jest realizowana w jednostkach pierwszego stopnia uwagi sześciu wydziałów zdrowia w jednostce, monitorowanie zdrowia i edukacja nie zaczyna się i nie kończy w jednostkach medycznych „ale rozciąga się na przestrzenie poza w biurze i nadal ponosi odpowiedzialność za osiągnięcie osobistego dobrego samopoczucia i przy wzajemnej pomocy między rówieśnikami.

Urzędnik GAM EC „Salud y Bienestar” pogratulował jej odpowiedniego kontrolowania jej warunków kardiometabolicznych przez sześć miesięcy bez przerwy i zaprosił ją do pełnienia funkcji dyrektorów i kierowników zmian w innych ludziach wokół niej, aby więcej się do tego przyłączyło. Projekt, którego korzyści są namacalne w średnim i długim okresie w społeczeństwie.

Docenił również pracę personelu wspomnianego ośrodka zdrowia, organu nr 1 ds. zdrowia „Doliny Centralne”, a także Wydziału Prewencji i Promocji Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, na rzecz promocji tej pracy na rzecz społeczeństwa. zasiłek.

Należy zauważyć, że w Oaxaca istnieje rejestr 167 aktywnych grup wzajemnej pomocy, z których pięć jest akredytowanych, których członkowie muszą zgłaszać odpowiedni poziom kontroli choroby zgodnie z wytycznymi, za które ta nagroda zostanie przyznana; W sumie do 2022 r. z GAM skorzystało ponad 2400 uczestników, a każdego roku dołącza do nich średnio ponad 50 000 pacjentów.

READ  18 metrów kwadratowych żagli w połączeniu z włokiem satelitarnym