27 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Upadek WhatsApp i Facebooka: efekty psychologiczne – edukacja – życie

ten awaria Facebooka I z wielu jego platform, takich jak WhatsApp A Instagram to nie tylko awaria techniczna. Był to również moment, w którym sposób, w jaki komunikujemy się i cieszymy, został nagle przerwany na kilka godzin, co dało efekt psychologiczny i komunikacyjny.

Przynajmniej tak mówią eksperci, którzy podkreślają, że chociaż nie jest to bolesne, ważne jest, aby wyciągnąć wnioski z lekcji, jakie ta jesień przyniosła, jeśli chodzi o sposób, w jaki wchodzimy w interakcje w różnych obszarach naszego życia.

(Czytaj także: 1 na 7 nieletnich na świecie ma problem ze zdrowiem psychicznym)

Tak powiedziała Paula Andrea Senior, profesor psychologii na EAN University i przedstawicielka Columbian College Psychologowie W dziedzinie regulacji, który zauważył: „The portale społecznościowe Generują rodzaj przerywanego wzmocnienia, co sprawia, że ​​osoba spędza dużo czasu na przeglądaniu powiadomień. Oznacza to, że są takie okresy w ciągu dnia, kiedy dana osoba odbiera telefon komórkowy co dwie lub pięć minut, a nawet mniej, w celu sprawdzenia”.

Dla eksperta narodziła się jesień lęk, Ale niekoniecznie dlatego, że istnieje wadliwa interakcja z platformami technologicznymi, ale dlatego, że stała się już częścią naszego normalnego życia i może destabilizować:

(co więcej: Icetex otwiera nowe zaproszenie do uzyskania dostępu do punktów edukacyjnych)

Prawdą jest również, że stało się to szczególną koniecznością w niektórych obszarach pracy, co miało negatywny wpływ na wiele firm. Wywołało to zbiorowy niepokój na poziomie społecznym. Mówimy o przerwie w sposobie komunikowania się, która powoduje, że na stałe tracimy wzmocnienie, które otrzymujemy dzięki natychmiastowej odpowiedzi przez platformę. Kiedy tracimy to wzmocnienie, zmienia się nasze normalne życie i pojawia się niepokój”.

Podobny pogląd ma Carlos Molano, badacz komunikacji cyfrowej: “W świecie technologii tego rodzaju zdarzenia prowadzą nas do dużej niepewności, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do natychmiastowego rozwiązywania tego rodzaju awarii. Ale także dlatego, że jesteśmy od kilku lat sieci mają fundamentalne znaczenie. W pozytywnych punktach, takich jak komunikacja w pracy, rodzina i środowiska emocjonalne. Te formy więzi zostały wzmocnione podczas pandemii.

READ  Celsjusz: Czy to prawda, że ​​stopnie Celsjusza nie istnieją? | Nauki ścisłe

(bardzo: Powody, dla których Bank Światowy rekomenduje stanowiska techniczne

Na poziomie indywidualnym również mogą wystąpić efekty, w zależności od poziomu używania, jak mówi naczelny psycholog: „Nie możemy mówić o uzależnieniu, ale możemy mówić o uzależnieniu od sieci. Jest to uzależnienie emocjonalne (oczekuję powitania , okazywanie uczuć lub uznania) lub pracę lub po prostu poleganie na wzmocnieniu. Z tego powodu przerwanie jest powodem do niepokoju, nie tylko zbiorowego, ale także na poziomie osobistym”.

Dodał: “Nie możemy jednak powiedzieć, że takie wydarzenia pokazują, że powinniśmy żyć bez sieci społecznościowych. Ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo z nich korzystać; ze szkół należy uczyć cyfrowych tubylców, kiedy, jak i ile to czasu zalecane do przydzielenia do sieci.”

(Czytaj także: Siedziba Bogoty Narodowego Uniwersytetu zaczęła powracać do lekcji bezpośrednich)

Niezależnie od tego, Senior uważa, że ​​„był pozytywny aspekt tej jesieni, a mianowicie, że gdy komunikacja asynchroniczna na odległość została odcięta, komunikacja synchroniczna stała się ważniejsza, od „ty do ciebie”, co oznacza rozmowę, bycie twarzą do twarzą i spojrzeniem”. W oczach i spędzaniu czasu na komunikowaniu się z kimś. Z drugiej strony, dzięki WhatsApp, interakcje twarzą w twarz są przerywane, zakłócając dialog i budowanie linków. Bez wątpienia jest to coś, co można odzyskać. ”

W związku z tym Molano podkreślił: „Jeśli sieci społecznościowe są dobre lub złe dla komunikacji, dyskusja nie powinna już być, ponieważ są one przekrojowe dla świata, w którym żyjemy. W ten sposób ważna jest wiedza, jak korzystać z właściwe medium we właściwym czasie, ciesz się i korzystaj z maksymalnych mocy sieci, ale także znając ich bariery i ratując zalety innych synchronicznych i osobistych form komunikacji.”

pisanie edukacji

W Edukacji znajdziesz również:

W ten sposób spadła liczba zapisów na studia w Kolumbii z powodu pandemii

Zapotrzebowanie na naukę języka angielskiego podwoiło się w świetle pandemii w Ameryce Łacińskiej

READ  Teleskop Hubble'a ujawnia dziwne zmiany w wiatrach Wielkiej Czerwonej Plamy Jowisza, a naukowcy nie wiedzą, jak je diagnozować

Uczelnia eksperymentalna uzyskuje wysokiej jakości akredytację instytucjonalną