25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Umm Al Quwain otwiera oddział podstawowej opieki zdrowotnej w College of Medicine

Autor: Redacción

Władze Autonomicznego Uniwersytetu Queretaro (UAQ) oraz Wydziału Lekarskiego zainaugurowały działalność Zakładu Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, nowej przestrzeni dla praktyki klinicznej, badań naukowych i nauki, która zapewni usługi zdrowotne najwyższej jakości w przystępnych cenach. Podobnie, została nagrodzona tytułem Komendy Państwowej ds. Priorytetowego Programu Padaczki (PPE) i została zarejestrowana jako Centrum Kompleksowej Opieki nad Padaczką (CAIE).

Podczas ceremonii dr Teresa García Gasca, dziekan Wyższej Szkoły jednostki, wyraziła uznanie dla wielkiego wysiłku, jaki reprezentuje w podnoszeniu tego rodzaju projektu. Wskazał, że potrzebne są przestrzenie, które pozwolą społeczności na łatwe uzyskanie tego typu usług i jaki jest najlepszy sposób na podjęcie przez uczelnię medyczną konkretnych działań w tym zakresie.

„Klinika podstawowej opieki zdrowotnej przystępująca do Programu Priorytetowego Padaczki zapewni bardzo ważną usługę społeczności uniwersyteckiej i społeczności, a my zaspokoimy potrzeby, które możemy zaspokoić i w czym możemy wesprzeć” – powiedział rektor uniwersytetu. Uniwersytety stają się przestrzeniami nauki, badań, rozwoju i komunikacji.

Ze swojej strony dr Guadalupe Zaldivar Lillo de Laría, dyrektor College of Medicine, podkreśliła, że ​​instytucja ta wspiera zaangażowanie w życie i zdrowie, ponieważ ta jednostka akademicka dąży do doskonałości, aby stać się standardem w szkoleniu przyszłych studentów medycyny. Z tego powodu podkreślił, że infrastruktura oprócz świadczenia usług jest symbolem misji lekarza: profesjonalisty, który monitoruje życie i zdrowie.

„To centrum zdrowia łączy przestrzeń potrzebną do zintegrowania działań podstawowej opieki zdrowotnej, promocji, profilaktyki, edukacji i wczesnego wykrywania szkód zdrowotnych z wysokospecjalistycznymi konsultacjami po przystępnych kosztach; jednostka będzie świadczyć swoje usługi osobom, które ich najbardziej potrzebują, bez wymyślania przeszkód finansowych.”

W imieniu Ministra Zdrowia Queretaro, dr Julio Cesar Ramirez Arguelo, dr Martina Pérez Rendón, dyrektor Państwowej Służby Zdrowia, dodał, że posiadanie witryny, która umożliwia kompleksowe podejście do opieki nad padaczką, jest dużym postępem w tym zakresie; Powiedział, że praca musi być wykonywana w sposób interdyscyplinarny i wspólny.

READ  Potraktują czytanie jako „lekarstwo” dla osób obłożnie chorych w szpitalach publicznych w Coahuila

Dr Juan Carlos Resendez Aparicio, zastępca dyrektora wykonawczego Programu Priorytetowego Padaczki, wspomniał również, że ważne jest, aby mówić o tej chorobie, epilepsji, ponieważ jest ona bardzo powszechna w społeczności i wielu pacjentów nie otrzymuje opieki lub jest diagnozowanych, na przykład z tego powodu stara się zintegrować rekord narodowy.

Dr Yamil Matuk Perez, koordynator Centrum Kompleksowej Padaczki w siedzibie Queretaro, powiedział, że padaczka jest problemem zdrowia publicznego, a liczbę osób zarażonych tą chorobą w stanie szacuje się między 30 a 40 tys. osób, w porównaniu z tym powodem , konieczne jest wytrenowanie pierwszego kontaktu z lekarzami i umiejętne leczenie i diagnozowanie.

Na koniec dr Lenin Torres Garcia, koordynator Oddziału Podstawowej Opieki Zdrowotnej, dodał, że jest to ogromne wyzwanie, które się opłaci, ponieważ jest to wysiłek, który pochodzi z uniwersytetu dla dobra ludzi.

Napisz komentarz!

uwagi