Dziś apel złożyło Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy „gorszący” Po wprowadzeniu ograniczeń w imporcie ukraińskich produktów rolnych Komisja Europejska (KE) osiągnęła wczoraj porozumienie Polska, Węgry, Bułgaria, Rumunia i Słowacja Zezwalaj na tranzyt ukraińskich towarów przez te kraje.
Rzecznik prasowy ministerstwa Ole NikołenkoPoinformowała dziś, że do polskich ambasad i delegatur zostały wysłane noty Unia Europejska W (UE). Kijów Systematyczne opieranie się sytuacji, która jest „niewiarygodnie nie do przyjęcia”.
Nikołenko zauważył, że restrykcje nałożone na produkty ukraińskie przez kraje Grupy Pięciu Europy „nie są zgodne z umową Ukraina-UE oraz zasadami i regułami jednolitego rynku”.
Z tego powodu ministerstwo nalega na znalezienie „wyważonego rozwiązania” opartego na umowach społecznych, europejskich regulacjach i „duchu solidarności”, aby umożliwić natychmiastowe wznowienie eksportu.
„To jedyny sposób, aby skutecznie i wspólnie przeciwstawić się rosyjskiej agresji na Ukrainę na dużą skalę i wzmocnić jednolity rynek UE, którego Ukraina stanie się uczestnikiem” – podsumowuje raport.
Komisja Wyborcza osiągnęła wczoraj porozumienie Polska, Węgry, Bułgaria, Rumunia i Słowacja Tak więc ponownie zezwalają na transport czterech rodzajów ukraińskiego zboża i zbóż, które jednostronnie przechwycili.
Kraje te zobowiązały się do zniesienia weta w sprawie importu pszenicy, kukurydzy oraz nasion rzepaku i słonecznika z Ukrainy, gdyż uważają, że ich rolnicy nie mogą konkurować cenami ukraińskich produktów, jeśli nie znajdują się na ich terytorium.
Szanowny Prezydencie Ukrainy, Wołodymyr ZełenskiWe wczorajszej rozmowie telefonicznej z prezydentem Ukrainy skrytykował „niszczący” wpływ sankcji na import ukraińskich towarów. Rada Europy, Charles Michael.
„Sztuczne i nielegalne ograniczenie handlu z Unią Europejską uderza w Ukrainę, która opiera się ekonomicznie i politycznie rosyjskiej agresji” – powiedział prezydent w oświadczeniu, wzywając do „konstruktywnego” rozwiązania i „w duchu europejskim”. „”.
Komisja Europejska poinformowała w piątek, że Polska, Węgry, Bułgaria, Rumunia i Słowacja mimo niechęci zaakceptowały zawieszenie ceł i podatków na ukraińskie zboże importowane przez Unię Europejską (UE).
Zamawiać”Zasadniczo osiągnięto porozumienia z Bułgarią, Węgrami, Polską, Rumunią i Słowacją w sprawie produktów rolnych z Ukrainy.Komisarz ds. handlu Łotysz Valdis Dombrovskis zauważył na Twitterze.
Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę Bruksela uzgodniła z Kijowem zawieszenie ceł i ceł na zboże z Ukrainy, jednego z wiodących światowych producentów zboża, którego krucha gospodarka jest uzależniona od tego sektora.
Jednak do połowy kwietnia br. Polska, Węgry, Słowacja i Bułgaria Zakazali importu zboża i innych produktów rolnych z Ukrainy, podsycając napięcia z Komisją Europejską, która kieruje polityką handlową krajów UE.
Porozumienie osiągnięte w piątek”Potencjał eksportowy Ukrainy musi zostać zachowany, aby nadal mógł żywić świat i zapewniać środki do życia naszym rolnikom.”, podkreśliła na Twitterze przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen.
Napięcia między Kijowem, Brukselą i różnymi rządami Europy Wschodniej pojawiają się przed wygaśnięciem umowy między Ukrainą a Rosją na eksport zboża przez Morze Czarne 18 maja. Jego odnowienie jest niepewne.
(z informacjami z EFE)
Kontynuuj czytanie:
„Praktyk popkultury. Wielokrotnie nagradzany miłośnik telewizji. Twórca. Oddany geek kulinarny. Miłośnik Twittera. Miłośnik piwa”.
More Stories
Polska gospodarka osiągnęła najwyższy wzrost od dwóch lat na poziomie 3,2%
Finał w Polsce dla Oscara Husillos
Polska wstrzymuje wsparcie militarne dla Ukrainy