30 czerwca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ukraina potępiła próbę zdobycia przez Rosję danych o jej uchodźcach w Polsce”

Ukraina potępiła próbę zdobycia przez Rosję danych o jej uchodźcach w Polsce”

władze polskie otrzymałyby Pismo z Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy z prośbą o podanie nazwisk wszystkich Ukraińców poniżej 60. roku życia Centrum Walki z Dezinformacją na Ukrainie poinformowało w piątek, że są w Polsce, zaprzeczając, jakoby list pochodził z jego kraju.

„Wróg próbuje zdobyć dane osobowe o Ukraińcach za granicą. Dodatkowe informacje i działania psychologiczne mające na celu ogólne obniżenie poziomu zaufania do UkrainyUkraińskie Centrum Dezinformacji, należące do Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Bezpieczeństwa Ukrainy, poinformowało w oświadczeniu na swoim kanale Telegram.

List znaleziony przez Centrum Obrony RP wyjaśniał prośbę o informacje o obywatelach Ukrainy, którzy nie ukończyli 60. roku życia. Pomoże zmobilizować ukraińskie siły zbrojne i przekonać je do wzięcia udziału w wojnie z Rosją.

Centrum Walki z Dezinformacją na Ukrainie wezwało swoich obywateli do sprawdzenia „podejrzanych dokumentów” zamieszczonych na portalach społecznościowych, ponieważ pismo rzekomo wysłane przez władze ukraińskie mogło zostać udostępnione przez prorosyjskiego użytkownika Facebooka.

Centrum Walki z Dezinformacją ustaliło, że od początku inwazji Kremla do Warszawy wysłano pismo z prośbą o informacje na temat przesiedleńców z sąsiedztwa (fot. Franco Fafazuli)
Centrum Walki z Dezinformacją ustaliło, że od początku inwazji Kremla do Warszawy wysłano pismo z prośbą o informacje na temat przesiedleńców z sąsiedztwa (fot. Franco Fafazuli)

Niespokojna sytuacja

Prawie cztery miesiące po rosyjskiej inwazji sytuacja humanitarna na wschodniej Ukrainie jest „niezwykle niepokojąca”.W piątek ONZ.

Sytuacja humanitarna na całej Ukrainie, zwłaszcza we wschodnim Donbasie, jest niezwykle niepokojąca i nadal szybko się pogarsza.Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA) poinformowało w oświadczeniu.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych sytuacja ”Szczególnie dotyczy to Sewerodoniecka i okolic”, Miasto we wschodniej Ukrainie, gdzie od tygodni nie ustają walki.

Uważa się, że Setki cywilów zostały wykluczone z miastaCzęść z nich to uchodźcy w przemyśle chemicznym.

ONZ wyjaśnia „Brakuje czystej wody, żywności, niezbędnych lekarstw i elektryczności„W mieście.

READ  Polska pierwszym krokiem w olimpijskim śnie Nila Lopina

OCHA szczególnie przeprasza osoby zaangażowane w konflikt.”Nie osiągnięto porozumienia w celu ułatwienia eksmisji ludności cywilnej lub umożliwienia dostępu do pomocy humanitarnej„W Serverdonieck iw sąsiednim mieście Łysjansk.

Stwór potwierdza, że ​​walczy Stale rośnie we wschodniej Ukrainie A wojna pochłonęła „większość” życia „wielu, w tym pracowników organizacji humanitarnych”.

(z informacjami z prasy europejskiej)

Kontynuuj czytanie: