3 października, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ukraina nalega, aby Finlandia dołączyła do krajów bałtyckich i Polski oraz zamknęła granice z Rosją

Ukraina nalega, aby Finlandia dołączyła do krajów bałtyckich i Polski oraz zamknęła granice z Rosją

Fińska straż graniczna wyjaśnia, że ​​ruch na granicy z Rosją jest „normalny”.

Madryt, 21 września 2022 (Europejska prasa) –

Ukraińscy urzędnicy nalegali, aby państwa bałtyckie – Estonia, Łotwa i Litwa – oraz Polska przyłączyły się do Finlandii w zaakceptowaniu decyzji i zamknęły swoje granice z Rosją.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba przekazał to premierowi Finlandii Pekka Havisto podczas spotkania w Nowym Jorku na marginesie Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

„Skupiamy się na rozszerzeniu pomocy wojskowej na Ukrainę, jednocześnie chroniąc nasz naród i naszą ziemię przed rosyjską agresją. Poprosiłem Finlandię o przyłączenie się do państw bałtyckich i Polski w zamknięciu granicy z Rosją” – powiedział Kuleba na Twitterze.

Do spotkania Kuleby i Havisto dochodzi w dniu, w którym prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił „częściową mobilizację” ludności i udostępnienie 300 tys. rezerwistów do działania na Ukrainie.

Jednak gazeta fińskiej straży granicznej „Helsingin Sanomat” wyjaśniła, że ​​ruch na granicy jest „normalny”, dementując w ten sposób pogłoski na portalach społecznościowych, które wskazywały na dziesiątki kilometrów kolejek do Finlandii.

READ  Biden o Polsce: „Ukraina nigdy nie będzie zwycięstwem Rosji” | Międzynarodowy