24 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ukraina i Polska, wolumen zrodzony z gazu przed niemieckim wysokim przywództwem | Międzynarodowy

Rura gazowa Północny strumień2 To było praktycznie skończone. Jej certyfikacja jest ostatnią barierą dla rosyjskiego gazu płynącego przez jego gazociągi bezpośrednio do Niemiec, kraju, który większość tego ważnego surowca wysyła do Unii Europejskiej. Ta inicjatywa, która nie podoba się niektórym państwom członkowskim, będzie miała głębokie konsekwencje dla grupy politycznej, którą opuściła Angela Merkel, a część z nich znalazła sojusznika przeciwko niemieckim interesom na Ukrainie. Długoterminowa gra, która może znaleźć swoje miejsce w okręgu wyborczym Kijowa.

„Ukraina będzie nalegać, aby rosyjski gazociąg działał wyłącznie zgodnie z prawem europejskim” – mówi Svitlana Jalischuk, doradca ds. międzynarodowych prezesa ukraińskiego koncernu gazowego Naphthokas. „Przepisy europejskie uniemożliwiają, by North Stream 2 był narzędziem manipulacji dla Kremla. Dlatego certyfikacja będzie ważnym testem dla UE; zobaczmy, czy może obronić własne zasady, gdy jest dużo pieniędzy” – dodał.

Więcej informacji

Wojna o North Stream 2 rozstrzyga się w sądzie, w którym Polska i Ukraina mogą opóźnić swój start o kilka miesięcy. Prokijowskie precedensy mają otwarte dwa końce: politykę solidarności europejskiej i mandaty UE ograniczające liberalizację rynków gazu i energii elektrycznej. Trzeci pakiet energetyczny. Pierwsze wzmianki o zwycięstwie Warszawy Caso Opel W lipcu Europejski Trybunał Sprawiedliwości cofnął brukselskie zezwolenie na eksploatację gazociągu do Berlina, ponieważ zagrażało to bezpieczeństwu energetycznemu Polski i Słowacji. W odniesieniu do trzeciego pakietu energetycznego Sąd Najwyższy w Dெல்sseldorfie odrzucił wniosek rosyjskiego Gazpromu, aby nie stosować się do szczytu tego beznadziejnego prawa: promować produkcję i dystrybucję gazu oraz zezwolić na jedną trzecią.

wzrost ceny

„Niemcy będą miały tańszy gaz z Nord Stream 2, ale inne kraje będą płacić wyższe taryfy, a ich produkcja będzie mniej konkurencyjna, co nie będzie wspierane” – ostrzega Siergiej Mahogan, prezes Ukraińskiego Operatora Systemu Przesyłu Gazu (TSOUA). Firma ma jednak nadzieję, że zniesienie monopolu Cospromu na Nort Stream 2 obniży ceny: „W Rosji jest nie tylko producentem gazu, ale są setki, które mogą eksportować do Europy jak Novotech”. Tej opinii nie podzielił jednak Konstantin Simonow, dyrektor rosyjskiego Narodowego Funduszu Poszanowania Energii. „Europejskie firmy mogą je kupić nawet w regionie Leningradu, jeśli chcą, ale rosyjskie prawo stanowi, że ma monopol na eksport tylko z Gospromu”.

Eksploatacja gazociągu wydaje się wszystkim ekspertom bezpieczna, o ile jest kwestionowana. Według Simonowa „sprawiedliwość ma duże szanse na kontrolę do 50%”, co pozwoli utrzymać trasę przez Ukrainę, obiecał Władimir Putin w swoim ostatnim spotkaniu z Merkel. Jednak według badacza z Brooke, George’a Sackmana, „Gasprom ma duże zapasy gazu i wywiera bardzo duży nacisk na władze”, dzięki czemu można go maksymalnie wykorzystać. Dlatego uważa, że ​​„Europa powinna włączyć do gry Ukrainę”.

Marże mają charakter polityczny i ekonomiczny. „Choć może się to wydawać do góry nogami, nie jest prawdą, że gaz będzie droższy dla Kijowa; nie zależy to od tego, jak blisko jest się sprzedającego” – mówi Willem Capouls, który od trzech dekad pracuje na rynkach wschodnich. dla gigantów takich jak EDF, GDF Suez i Naftocus.Cena jest stała. Jeśli Rosja nie sprzeda gazu Ukrainie, odkupi go od innych, ale przy obecnej zmienności nie jest to tak ważne ”.

Nowy widok

Jednak Ukraina znalazła swoje miejsce w nowej sytuacji. „Mamy największe magazyny gazu w Europie” – podkreśla Mahogan. Jego 31 miliardów metrów sześciennych dostaw gazu (w PCM, angielski) jest strategiczną rezerwą dla obozu w obliczu cięć i wahań cen. Ponadto kraj doskonale pasuje do Polski, która dąży do niezależności energetycznej w dostępie do gazociągów z Niemiec do Turcji i Bułgarii oraz może dostarczać do Kijowa skroplony gaz ziemny, który dociera do jej portów z całego świata. Innymi słowy, w Europie Wschodniej zostanie zintegrowany alternatywny obóz polityczno-gospodarczy.

Więcej informacji

W rzeczywistości ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Polski niedawno potępili zakaz budowy gazociągu między Waszyngtonem a Berlinem. Zestaw porozumień podkreślony przez konsultanta Naphthogas: „Administracja USA ma ograniczone przeszkody w osiągnięciu sojuszu z Berlinem w obliczu Chin” – powiedział Jaliszuk.

READ  José Luis Uriostegui przyjmuje Ambasadora Meksyku w Polsce Juana Sandovala Mendeolię

Ostrzegają z TSOUA, że „jeśli Ukraina zostanie zatrzymana jako kraj transportowy, Rosja stanie się bardziej agresywna na wschodzie. Rurociągi znajdują się 70 km od Donbasu”. „Potencjalne złoża na Morzu Czarnym zamienią Ukrainę w eksportera gazu, ale Rosja zapobiegnie jego wydobyciu po nielegalnej aneksji Krymu – powiedział.

Co jest niedopuszczalne Unia Europejska jest uzależniona od rosyjskiego gazu. Według Eurostatu w 2020 roku ten wolumen pochłonął 394 proc. Z tej liczby 43% zostało sprowadzonych z Rosji, w porównaniu do 13% wyprodukowanych w ilości. Ponadto usunięcie węgla i energii jądrowej stało się głównym źródłem zanieczyszczenia dzięki Zielonemu Porozumieniu Europejskiemu. „Gosprom nie miał większego znaczenia w Europie 20 lat temu”, mówi jednak Kapouls, a Simonov odsunął żelazo: „Rosja od 50 lat eksportuje gaz do Europy Zachodniej. Wojny Gaz w 2006 i 2009 roku z Ukrainą, która zimą pozostawiła część Europy bez dostaw.

Śledź wszystkie międzynarodowe informacje Facebook I Świergot, o en Nasz cotygodniowy biuletyn.