23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Układ ikon w stylu Androida, blokady aplikacji z Face ID i magiczne płatności między iPhone’ami

Układ ikon w stylu Androida, blokady aplikacji z Face ID i magiczne płatności między iPhone’ami

Antonio Cahuna

Redaktor

Moja miłość do technologii zaczęła się, gdy po raz pierwszy dotknąłem NES-a, gdy miałem sześć lat. Metalowiec i otaku, fan One Piece. Zacząłem pisać o technologii jako hobby, ale teraz zarabiam na życie. Możesz iśc za mną x (Twitter) I w InstagramaCodziennie zamieszczam historie ze swojego codziennego życia. LinkedIn

iOS 18 jest oficjalny i zawiera niektóre z najważniejszych nowych funkcji ostatnich lat. Najważniejszym aspektem jest dogłębna personalizacja, dzięki której będzie można z pełną swobodą rozmieszczać ikony, stosować kolory zgodnie z tapetą, a wszystko to bardzo przypomina styl Androida.

W systemie iOS 18 personalizacja ekranu głównego jest oczywistością. Użytkownicy iPhone’a będą mogli to zrobić Ułóż ikony na ekranie w dowolny sposób, bez konieczności przestrzegania kolejności domyślnej w systemie iOS 17 i wcześniejszych wersjach. Przed tą nową funkcją w iOS 18 użytkownicy musieli się z niej skorzystać Alternatywne sposoby ukrywania ikon I dokonywanie osobistych ustaleń.


iOS 16, Apple M2, nowy MacBook Air i iPadOS zastąpią Twój laptop: WWDC 2022 w 5 minut

Dostępny jest także nowy ciemny motyw, który przyciemnia ikony na ekranie głównym. Dodatkowo użytkownicy mogą pobierać kolory z tapety, aby uzyskać niestandardowy motyw ikon. To podstawowe funkcje, ale… Daje użytkownikom znacznie większą kontrolę nad dostosowywaniem swojego iPhone’a.


I tak, wszystkie te nowości związane z iOS są już od dawna dostępne na Androidzie. Pod względem dostosowywania iOS w końcu dogonił system operacyjny Google.

Głębokie dostosowywanie systemu iOS 18 obejmuje także Centrum sterowania. Można tworzyć różne strony z niestandardowymi kontrolkami dla różnych sektorów, takich jak multimedia i inteligentny dom. Aplikacje innych firm zostaną po raz pierwszy zintegrowane z Centrum sterowania.

READ  Pamięć Android 12 128 GB i może nagrywać w rozdzielczości 4K

Oprócz nowych stron Centrum sterowania, być może najważniejszą nową funkcją jest… Ustaw skróty na ekranie blokady. Nie tylko będziesz mieć dostęp do domyślnego aparatu i latarki, ale możesz je zastąpić dowolnym skrótem z Centrum Kontroli.

Blokuj aplikacje, płatności między iPhonem i nie tylko

Kolejną nowością w iOS 18 jest większa prywatność w aplikacjach z Face ID. Użytkownicy będą mogli wdrożyć Odblokowanie twarzą, aby otworzyć dowolną aplikację, a nawet ukryć aplikacje na ekranie głównym.

Tak, to kolejna funkcja, która była dostępna po raz pierwszy na Androidzie.

Portfel został zaktualizowany o możliwość dokonywania płatności pomiędzy iPhone’ami. Po połączeniu dwóch urządzeń możesz przesyłać pieniądze Bez konieczności udostępniania danych takich jak numer telefonu czy adres e-mail. Według Craiga Federighiego podczas WWDC 2024 Apple chce wyeliminować użycie fizycznego portfela na rzecz iPhone’ów z takimi funkcjami.

Inne ciekawe nowe funkcje w iOS 18:

  • Aplikacja Wiadomości została zaktualizowana o obsługę RCS, możliwości formatowania, takie jak pogrubienie, kursywa, podkreślenie itp., oraz możliwość planowania wiadomości. Dodano także obsługę wysyłania wiadomości drogą satelitarną.
  • Zdjęcia doczekały się największej jak dotąd aktualizacji. Nowy interfejs pozwala szybko rzucić okiem na nową karuzelę, umożliwia przypinanie kolekcji na górze w celu szybszego dostępu, a także możliwe jest automatyczne grupowanie zdjęć ludzi lub zwierząt w niestandardowe kolekcje.
  • Inteligencja Apple sprawia, że ​​Siri jest bardziej użyteczna niż kiedykolwiek. Będziesz w stanie zrozumieć kontekst tego, co widzisz na ekranie, aby zadać pytanie o informacje, zapisać dane kontaktowe, przesyłać informacje między aplikacjami, usuwać lub edytować zdjęcia, a nawet tworzyć nowe zdjęcia i emoji, korzystając z funkcji, którą Apple nazywa „ Ginmoji.”
  • Nowa sztuczna inteligencja będzie także w stanie podsumowywać strony i teksty, przeprowadzać transkrypcje audio, będzie miała głęboką integrację z aplikacjami takimi jak Poczta i Kalendarz w celu kontekstualizowania wydarzeń i informacji, a także będzie w stanie inteligentniej nadawać priorytety powiadomieniom.
  • Apple Intelligence, chociaż jest to rozwój własny Apple, który będzie kontynuowany w iOS 18 i Siri, Będziesz mieć także dostęp do ChatGPT Do wykonywania zadań wymagających większej mocy.
  • W Tapback można używać dowolnego emoji. Podobnie jak w przypadku reakcji w WhatsApp, w iMessage możesz teraz zostawić reakcję za pomocą dowolnego emoji.
  • iMessage dodaje także obsługę efektów tekstowych.
  • Tryb gry pojawi się na iOS 18 i iPhonie, a wcześniej był dostępny tylko na komputerach Mac.
  • Przypomnienia są zintegrowane z aplikacją Kalendarz.
READ  W trakcie procesu Free Fire otrzymał dobre wieści

iOS 18 zostanie wydany jesienią w wersji beta i będzie integrował Apple Intelligence, ale tylko dla kilku urządzeń. Nadchodzi integracja z ChatGPT „Później tego roku”„, mówi Apple. Oprócz iOS 18 Apple wprowadziło także nowe wersje systemów watchOS, iPadOS i macOS, które również jesienią zostaną wydane w wersji beta.