23 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

UE słabnie w kwestii praworządności;  Węgry i Polska Lagardy: HRW

UE słabnie w kwestii praworządności; Węgry i Polska Lagardy: HRW

Organizacja pozarządowa Human Rights Watch (HRW), Oddany promocji i ochronie praw człowieka, skrytykował Unia Europejska (UE) jest możliwe, ponieważ narusza warunki panujące w jej państwach członkowskich Praworządność. To po opublikowaniu w ostatnich dniach raportu Unii Europejskiej w tej sprawie.

Według Kerstin McCourt, dyrektor HRW na Europę i Azję Środkową, W Sprawozdanie z prawa stanowego 2022 Opublikowany przez Komisja Europejska W połowie tego miesiąca państwa członkowskie „nie mają harmonogramu (…) realizacji zaleceń”, oficjalnie kwestionując zaangażowanie europejskie. Zwrócił też uwagę, że roczny raport, który jesienią będzie analizowany przez Radę Europejską, „nie zawiera systemu monitorowania i szczegółów dotyczących konsekwencji niewdrożenia” brukselskich zaleceń.

Raport dotyczy czterech obszarów: systemów sądowych, przeciwdziałania korupcji, wolności prasy oraz kontroli i równowagi rządu. Jednak dla McCourtDokument nie uwzględnia ataków na zorganizowane społeczeństwo obywatelskie Węgry Albo nieprzejrzystość rządu w Polsce. „Na przykład na Węgrzech (…) pomimo szeroko zakrojonych ataków na organizacje społeczeństwa obywatelskiego, zaleca się 'usuwanie przeszkód mających wpływ na organizacje społeczeństwa obywatelskiego’”.

Od 2018 roku jest identyfikowany jako Amnesty International i inne prawa Opór pozarządowy (zwłaszcza te poświęcone kwestiom takim jak prawa człowieka, wolność słowa, uporządkowana migracja) zostały aktywowane, aby stworzyć atmosferę strachu i niepewności finansowej w tych organizacjach, które z natury śledzą działania rządów.

W przypadku Polski zidentyfikowano obszary budzące niepokój UE Koncentrują się bardziej na modelu rządowym i polityce antykorupcyjnej. Na przykład zaleca „wzmocnienie istniejących zasad uczciwości poprzez wprowadzenie zasad rozpowszechniania i ustandaryzowanego internetowego systemu oświadczeń majątkowych przez urzędników publicznych i parlamentarzystów”.

Według Transparency International, Polska Otrzymał ocenę 63 (na 100) w Indeksie Percepcji Korupcji 2015. Jednak w 2021 r. wskaźnik ten spadł do 56, tylko o jeden punkt wyżej niż Botswana (55) io osiem punktów niżej niż Bahamy (64).

READ  Śnieg zamarza, gdy podziemne walki na Ukrainie sieją spustoszenie w Europie Wschodniej: dwie osoby zginęły w Polsce

Legge