23 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

UE planuje powołanie misji szkoleniowej dla sił ukraińskich w Polsce i Niemczech |  Międzynarodowy

UE planuje powołanie misji szkoleniowej dla sił ukraińskich w Polsce i Niemczech | Międzynarodowy

Od lewej fiński minister obrony Andi Kaikonen; jego turecki odpowiednik Hulusi Akar; Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg i szwedzki minister obrony Peter Hultqvist w Brukseli 12 października.Yves Herman (Reuters)

Unia Europejska planuje utworzyć główną kwaterę operacyjną w Polsce i Niemczech Misja szkoleniowa na Ukrainę. Ambasadorzy państw członkowskich przy Unii Europejskiej wyznaczyli w środę wspólne kierunki działań na rzecz wsparcia Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji i osiągnęli porozumienie, aby ją rozpocząć. 27 ministrów spraw zagranicznych spotka się w przyszłym tygodniu w Luksemburgu, aby spróbować sfinalizować szczegóły realizacji planu. Według źródeł dyplomatycznych misja planuje przeszkolić około 15 000 członków ukraińskiego wojska, w zależności od możliwości i potrzeb. Inne kraje również oferują konkretne programy zajęć i szkoleń.

zadanie, Wysoki przedstawiciel UE ds. polityki zagranicznej Joseph Borrell ogłosił w sierpniu. Jest to pierwsze wspólne szkolenie Unii Europejskiej ukraińskich żołnierzy i specjalistów. Do tej pory państwa członkowskie podjęły dwustronne programy szkoleniowe, takie jak niemiecki wymóg szkolenia w zakresie posługiwania się bronią zapewnioną przez Berlin czy zapowiedź prowadzenia szkoleń przez Hiszpanię w Saragossie. Inne kraje, takie jak Wielka Brytania, mają teraz mandaty podobne do tych proponowanych przez Unię Europejską. Londyn wyszkolił ponad 2500 ukraińskich żołnierzy.

Warszawa już zaproponowała budowę nowej dedykowanej siedziby w pobliżu granic z Ukrainą, choć plan budzi wątpliwości co do bezpieczeństwa obiektu. Gdzie indziej jednak umieszczenie jej tylko w Polsce wywołało sprzeciw Niemiec, które wskazywały, że misja powinna mieć więcej niż jedno centrum operacyjne. Wreszcie będą dwie główne instalacje. UE sfinansuje programy szkoleniowe programu, które będą „tymczasowe”, podają źródła dyplomatyczne.

To zadanie nie będzie takie samo, jakie ma już UE, gdyż będzie ono odbywało się na terenie państw członkowskich. Ponadto byłoby to zadanie „pomocy wojskowej”, a nie tylko szkolenia, ze wskazaniem, że „doradztwo” mogłoby być udzielane np. we wskazanych źródłach społecznych.

READ  Bruksela żąda od Polski jasnych odpowiedzi w sprawie „afery wizowej”.

Dostawa uzbrojenia awaryjnego

Dołącz do EL PAÍS, aby śledzić wszystkie wiadomości i czytać bez ograniczeń.

Zarejestrować

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg wezwał członków sojuszu wojskowego, gdy Unia finalizuje szczegóły szkolenia wojsk ukraińskich. Pilnie zwiększyć dostawy broni na Ukrainę, zwłaszcza zaawansowane systemy obrony powietrznej. Ministrowie obrony NATO spotkali się w środę w Brukseli i będą kontynuować swoje spotkanie w czwartek, aby spróbować poprawić współpracę na korzyść Kijowa. Rosyjskie ataki na Ukrainę w ostatnich dniach, w których w krytycznym momencie zginęło około dwudziestu osób i poważnie uszkodziły infrastrukturę energetyczną w wielu częściach kraju, powinny zwiększyć presję na sojuszników, gdy obywatele przygotowują się do zimy. ich wsparcie.

„Potrzebujemy różnych rodzajów obrony przeciwlotniczej” – powiedział Stoltenberg. „Ukraina jest dużym krajem, więc powinna być wyposażona w systemy obrony przeciwlotniczej krótkiego i dalekiego zasięgu, pociski balistyczne, pociski manewrujące, drony, różne systemy do różnych misji” – podkreślił przed spotkaniem sekretarz generalny NATO. uczestniczył minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow.

Koalicja już we wtorek podkreślała, że ​​jeśli Kreml rozszerzy swój arsenał, Kijów może uniemożliwić mu przeprowadzenie nowych ataków, takich jak te z ostatnich dni. Dodał, że systemy obrony przeciwlotniczej dostarczone przez sojuszników NATO wojskom w Kijowie były w stanie zestrzelić kilka nadlatujących rosyjskich pocisków. „Te systemy robią różnicę” – powiedział.

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin powiedział, że fala rosyjskich ataków na infrastrukturę cywilną w ostatnich dniach uwydatniła „zło i brutalność” Rosji. Wojna trwała ponad siedem miesięcy Prezydent Władimir Putin. Siły Kijowa robią „nadzwyczajne” postępy w kontrofensywie, ale będą potrzebować więcej pomocy, aby odzyskać terytorium, powiedział Austin. „Zwycięstwa te należą do dzielnych żołnierzy Ukrainy, ale także do wsparcia grupy, szkolenia i pomocy w zakresie bezpieczeństwa [de contacto de la Alianza con Kiev] Są ważne – dodał w Brukseli.

READ  Poland International potępia ostrzał białoruskich żołnierzy polskich na granicy

Ukraina nadal prosi o materiały do ​​budowy „tarczy powietrznej”, jak nazwał to prezydent Wołodymyr Zełenski. Kraj posiada lokalną sieć obrony przeciwlotniczej, która jest skuteczna przeciwko rosyjskim pociskom i odstrasza rosyjskie siły powietrzne. Nie jest to jednak nowoczesny system, o który pyta Kijów.

Stany Zjednoczone zobowiązały się przyspieszyć dostarczanie zaawansowanego systemu obrony powietrznej, a G-7 zobowiązała się we wtorek do zapewnienia Ukrainie „niezachwianego i niezachwianego” wsparcia finansowego i wojskowego.

Niemcy, które już wysłały na Ukrainę nowoczesny system obrony przeciwlotniczej, ogłosiły w środę w dowództwie NATO, że w przyszłym roku wyślą trzy kolejne samoloty. Holandia również zadeklarowała większe wsparcie dla Kijowa. „Jeśli Putin będzie atakował więcej, musimy mu pokazać, że jedynym rozwiązaniem jest to, że pomożemy więcej. Holandia podkreśla znaczenie zapewnienia zrównoważonej produkcji sektora obronnego” – powiedziała holenderska minister obrony Kajsa Ollongren podczas wejścia na posiedzenie NATO. narodów w Brukseli. „Musimy teraz dostarczyć. [a Ucrania], ale musimy produkować więcej”, powiedział Ollongren, podkreślając, że wojna wyczerpuje zapasy w europejskich arsenałach. Ministrowie obrony omówią w ten czwartek, jak uzupełnić zapasy na niespokojnym rynku.

Podczas gdy Ukraina otrzymuje większe wsparcie w postaci sprzętu obronnego, według przyjaznych źródeł Rosja użyła znacznych ilości amunicji precyzyjnej. Zachodnie sankcje wobec Moskwy uniemożliwiają produkcję niektórych rodzajów broni z powodu braku komponentów i części.

Śledź wszystkie międzynarodowe informacje Facebook Tak Świergotlub w środku Nasz cotygodniowy biuletyn.

Zapisz się, aby kontynuować czytanie

Czytaj bez ograniczeń