Szefowa Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen zadeklarowała wierność premierowi Polski Mattusowi Moravicowi we wtorek. Podejmie działania na rzecz ochrony podstawowych praw Polaków po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który kwestionuje prymat prawa socjalnego, najnowszy przejaw niedemokratycznego ruchu w Brukseli, który „poważnie” przestrzega i „zagraża” wartościom w całej UE.
„Nie możemy pozwolić, aby nasze wspólne wartości zostały naruszone. Komisja będzie działać”., Van der Leyenn W swoim pierwszym wystąpieniu Moraviki wziął również udział w sesji zamykającej Parlament Europejski w Polsce.
Lider społeczności ponownie zbadany Opcje rozważane przez jej zespół prawników w odpowiedzi na wyzwanie Polski wobec europejskiego wymiaru sprawiedliwości pozwalają na zamrożenie środków, jeśli sfinansuje projekty zagrażające praworządności poprzez nową procedurę naruszania przepisów, sekcje 7 do sekcji 7, pozbawiając Warszawę prawa do głosowania, oraz nowe źródło funduszy socjalnych.
Jednak Van der Leyen tak powiedział Trwa ocena sprawy I robi się to „rozważnie”, więc nie zapadła jeszcze żadna decyzja. Politycy niemieccy powiedzieli, że są „głęboko zaniepokojeni”, że polskie orzeczenie konstytucyjne „podważa same fundamenty Unii Europejskiej”.
– To bezpośredni atak na jedność europejskiego systemu prawnego. Tylko mandat common law gwarantuje równe prawa, zaangażowanie prawne i wzajemne zaufanie między państwami członkowskimi, a co za tym idzie wspólne zasady – podkreślił przewodniczący komisji.
Dlatego nalegał Praworządność jest jednym z fundamentów UE, która nie tylko chroni wartości i prawa obozu, ale jest wybierana przez wszystkie państwa członkowskie jako „ludzie suwerenne i niepodległe narody”.
Ostrzegając przed „poważnymi konsekwencjami” tego dla podstawowych praw obywateli polskich, Van der Leyen wyraził ubolewanie, że sąd krajowy „po raz pierwszy” orzekł, że umowy publiczne są niezgodne z konstytucją krajową.
Przewodniczący administracji gminy zakończył swoje przemówienie inauguracyjne „rozmową” z Warszawą, mówiąc: „Zawsze broniłem dialogu. Można i trzeba znaleźć rozwiązanie”. Niech żyje Polska, niech żyje Europa! ”, osiadł.
Z kolei premier Polski Matzos Moraviki przekonywał, że prawo krajowe ma pierwszeństwo nad prawem europejskim i potępił „różnice” w traktowaniu.
„Prawo UE kieruje się zasadą krajową, która dotyczy wszystkich państw członkowskich”Moraviki powiedział przed pełną sesją Parlamentu Europejskiego.
„Kraje są europejskimi suwerenami, są właścicielami traktatów, a państwa członkowskie ustanawiają zdolności w ramach UE. W traktatach daliśmy UE wiele uprawnień, ale nie wszystkie. Potencjał państw członkowskich to wiele części prawa, ” powiedział.
Polski premier dodał: „Podobnie jak sądy wielu krajów, polski sąd podnosi pytanie, czy ten monopol Trybunału Europejskiego stoi ponad prawem krajowym”.
Polski przywódca podkreślił „różnice”, jakie Unia robi między państwami członkowskimi i zapewnił, że z Polski widzą „silny, słaby, podział na nowe i stare kraje”.
„Niestety widzimy różnicę między lepszą a gorszą (…) Europą dwóch prędkości”.On dodał.
„Udawanie, że nie ma problemu, ma tragiczne konsekwencje. Obywatele nie są niewidomi ani głusi, stracą pewność siebie” – ostrzegł w długim przemówieniu, które trwa dłużej niż czas wyznaczony przez Parlament Europejski.
Podkreślił, że Polska ma długą historię demokracji, a kraj i jego obywatele pozostają członkami Unii Europejskiej.
Zaznaczył, że Polska ma proeuropejską większość, która jest również w polskim rządzie, i że „nie usuwa wątpliwości co do drogi, którą pójdzie UE”.
Mimo krytyki zakończył swoje wystąpienie w pojednawczym tonie.
„Życie w Unii Europejskiej, życie w suwerennych narodach, życie w Europie to najlepsze miejsce na świecie” – podsumował Moravsky.
(Z informacjami EFE i EP)
Czytać:
„Praktyk popkultury. Wielokrotnie nagradzany miłośnik telewizji. Twórca. Oddany geek kulinarny. Miłośnik Twittera. Miłośnik piwa”.
More Stories
Francja, Włochy, Hiszpania i Polska finansują usunięcie tokenów prywatności
3-5. Niemcy pokonały Polskę i awansowały do dziewiątego europejskiego finału do lat 17
Scania zrestrukturyzowała swoją działalność i nie będzie już budować zintegrowanych autobusów w Polsce