24 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

UDA integruje nowy system płatności elektronicznych w Polsce (e-myto)

Wydawca kart paliwowych i usługowych w Europie zintegrował nowy polski system płatności elektronicznych (e-TOLL) ze swoją zintegrowaną jednostką pokładową UTA One®. Pomaga w elektronicznym rozliczaniu opłat za przejazdy autostradami, drogami ekspresowymi i głównymi drogami w Polsce.

UDA One jest kompatybilny z Belgią (łącznie z tunelem Lifekenshok), Niemcami, Francją, Włochami, Austrią, Węgrami, Portugalią, Hiszpanią, Norwegią (łącznie z mostami motorowymi i łodziami), Szwecją (mosty) i Danią (mosty). Szwajcaria i Liechtenstein. Łącznie UDA One obejmuje obecnie 15 taryf w 14 krajach europejskich. Ma on stać się „najbardziej wszechstronnym europejskim rozwiązaniem do obsługi płatności elektronicznych (SET) na obecnym rynku”, mówią urzędnicy.

E-Toll, polski system płatności od 1 października
Wprowadzony w czerwcu system opłat elektronicznych, który wykorzystuje technologię montażu satelitarnego GNSS, po okresie zmian zastępuje stary system opłat terenowych do 1 października 2021 r. Poprzez system e-myta polskie opłaty drogowe są rozliczane elektronicznie Pojazdy o masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz autobusy powyżej dziewięciu miejsc siedzących na odcinkach Dróg Krajowych, Dróg Ekspresowych i Dróg Krajowych są zarządzane przez Państwowego Operatora GDDKiA. Sieć dróg płatnych w Polsce pozostaje bez zmian.

Szeroka gama opcji przetwarzania płatności
Pokładowe OPU (jednostka pokładowa), urządzenie telematyczne lub aplikacja e-toll mogą być używane do przetwarzania odpraw celnych w nowym systemie e-toll. W przyszłości UDA będzie mogła korzystać z karty paliwowo-serwisowej oraz pełnej karty serwisowej. W ten sposób klienci mają swobodę wyboru najlepszej dla siebie opcji. Podpisanie umowy nie jest już wymagane. Firmy muszą jedynie założyć konto poprzez portal internetowy IKK (Internetwe Konto Klienta e-TOLL). Tam mogą zarządzać tablicami rejestracyjnymi, pojazdami, sprzętem i systemami rozliczeniowymi, takimi jak karta UTA, tak aby wszystkie istotne dane dotyczące podróży były na wyciągnięcie ręki. Klienci mogą założyć konto indywidualnie w centrach obsługi klienta IKK lub za pośrednictwem wybranych dostawców kart paliwowych, takich jak UTA.

„Do UTA One dodamy o wiele więcej krajów”
„Z każdym rozszerzeniem środowiska opłat, UDA One lepiej spełnia potrzeby międzynarodowych przewoźników i firm transportowych. W nadchodzących miesiącach dołączymy do wielu innych krajów z UDA One, aby wypełnić je rozwiązaniem telematycznym”.

READ  Tysiące uchodźców z Polski wróciło na Ukrainę