25 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Uchwycili kometę Leonarda z Zacatecas: oszałamiające zdjęcie podróżnika we wszechświecie

(Zdjęcie: EFE/Ángeles Visdómine/Plik)

To było trudne, ale udało się. Koniec tego tygodnia , Kometa Leonarda Widoczna z Meksyku scena została uwieczniona na dwóch uroczych fotografiach autorstwa inżyniera Daniela Coronado „Daco”.

Meksykański astrofotograf robił też zdjęcia ze stanu Zacatecasw noce 2 i 3 grudnia. Potem wydawało się, że ciało niebieskie zbliżyło się do sławnego cumulo M3, który jest również przedstawiony na pocztówce. Wyjaśnił to w mediach społecznościowych Narodowy Komitet Gwiazd, który wybrał pracę Dako jako „astrologiczny obraz tygodnia”.

„Daniel zdobył kometę z Zacatecas Leonarda C / 2021a, Noce 2 i 3 grudnia, w drodze przez konstelację Laska Vinacci Związany z Bootesem. Podczas tych nocy kometa wizualnie zbiegła się z M3, kulistym zgromadzeniem, które po raz pierwszy zaobserwował w 1764 roku „odkrywca komety Charles Messier”, wyjaśnił organizm, który wezwał wszystkich Poszukać winowajcy.

Użyj Daniela Coronado, aby zrobić zdjęcie teleskopowy Sharpstar 80 mm oraz kamerę ZWO 2600mc. Na razie profesjonalne narzędzia obserwacyjne są niezbędne, aby znaleźć Leonarda na niebie. Ale to może się zmienić w miarę upływu dni.

W pierwszych dwóch tygodniach grudnia będziemy mieli coraz większe szanse na odkrycie ciała niebieskiego. Dzieje się tak dlatego, że będzie coraz bliżej naszej planety, aż do niej dotrze Minimalna odległość od ziemi 12 grudnia To będzie najlepszy dzień, aby go dostrzec, ponieważ będzie również wyglądał bardzo jasno. Później zacznie oddalać się od naszego świata i znacznie trudniej będzie go znaleźć.

Nie musimy jednak czekać do 12 grudnia i rzeczywiście możemy spróbować. W ciągu pierwszych dwóch tygodni miesiąca warto trochę go poszukać przed świtem, Około 05:00. obserwatorzy I niech oczy kierują na wschód, to znaczy do punktu wschodu słońca, i niech pamiętają, że z upływem dni zbliży się ono do horyzontu.

READ  Genshin Impact mógł rozpocząć proces cenzury kopii w Chinach - Kudasai

Eksperci radzą udać się do miejsc z jasne ciemne niebo Z dala od zanieczyszczenia świetlnego dużych miast. Ważne jest również, aby unikać konstrukcji wysuniętych do przodu, takich jak góry lub budynki, które mogą zakłócać obserwację.

Są to dwa zdjęcia Komety Leonarda, wykonane przez Daniela Coronado profesjonalnym teleskopem z Zacatecas.  Pocztówka przedstawia również konstelację M3, złożoną z milionów gwiazd.  NASA wierzy, że ciało niebieskie można zobaczyć gołym okiem, zanim zniknie na zawsze (Zdjęcie: Daniel Coronado) "Dako")
Są to dwa zdjęcia Komety Leonarda, wykonane przez Daniela Coronado profesjonalnym teleskopem z Zacatecas. Pocztówka przedstawia również konstelację M3, złożoną z milionów gwiazd. NASA wierzy, że ciało niebieskie można zobaczyć gołym okiem, zanim zniknie na zawsze (zdjęcie: Daniel Coronado „Dako”)

Według amerykańskiej Agencji Kosmicznej kometa ta prawdopodobnie będzie najjaśniejsza w 2021 roku. Odkryto ją 3 stycznia tego roku w Stanach Zjednoczonych. Astronom tego dnia Grzegorz J. Leonard Znaleziony rozmyte miejsce Na niektórych zdjęciach teleskopu Obserwatorium Mount Lemon, z Uniwersytetu Arizony. Mgławica nie pojawiła się w żadnym zapisie i wkrótce eksperci wiedzieli, że jest to nowa kometa zbliżająca się do Słońca i sklasyfikowali ją jako C/2021 A1 Leonard, na cześć człowieka, który ją odkrył.

Dla astronomów był to obiekt nieznany. Jego ostatnia wizyta w pobliżu Ziemi miała miejsce 80 000 lat temu, czas okrążenia Słońca około 35 000 lat temu, a Leonard wrócił do Astro Ray. Zanim został rozpoznany na początku tego roku, był w kwiecie wieku Jowisz. Jego orbita będzie nadal popychała go w kierunku obwodu naszej planety, aż do 12 grudnia, gdy osiągnie najbliższy punkt.

Leonard został odkryty jako słaby punkt w styczniu 2021 roku, kiedy znajdował się poza planetą Mars. Ale Twoja świadomość zabierze Cię do ruchu Blisko Ziemi i Wenus W grudniu, zanim zbliżyła się do słońca na początku stycznia 2022, NASA poinformowała na swojej stronie internetowej.

Astronomowie obliczają, że gwiazda osiągnie maksymalną jasność w ciągu kilku dni 13 i 14 grudnia Chociaż wyjaśnili, że określenie konkretnego momentu jest trudne, wyjaśnili, że szacunki będą dokładniejsze w miarę upływu dni.

READ  Realme 8 5G | Karta techniczna | uruchom | Peru | Funkcje | Cena | Specyfikacje | Pełne specyfikacje | kamera | bateria | Stany Zjednoczone | Hiszpania | Meksyk | NNDA | NNNI | Spor-Play

„Trudno przewidzieć, kiedy i jak jasna będzie kometa, ponieważ nie wiemy, ile pyłu i gazu wyemituje. Może się to zmieniać z dnia na dzień i kontroluje ilość światła słonecznego rozproszonego i odbitego z powrotem w naszą stronę. NASA powiedziała: „W zależności od pyłu i gazu oczekuje się, że będzie to typowa maksymalna jasność około 13 lub 14 grudnia 2021 r., około dzień lub dwa po tym, jak minie najbliższy punkt na Ziemi”.

Ostatni raz Leonard przeszedł przed Słońcem 80 000 lat temu. Od tego czasu wędrował w kosmosie w długim cyklu, który zakończy się w styczniu. 35 000 lat temu kometa wróciła do gwiazdy, ale kiedy dotrze do gwiazdy, na początku stycznia, opuści nasz Układ Słoneczny i nigdy nie powróci.

Czytaj: