27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Uchwycili erupcję czarnej dziury w pobliżu Ziemi

Erupcja czarnej dziury znajdującej się w centaur A. Zdjęcie: CRAR / CUTIN I CONNOR MATHERNE LSU

Teleskop Murchison Widefield Array (MWA), znajdujący się w Australii Zachodniej, Udało mi się sfotografować emisje radiowe, coś w rodzaju podmuchu energii, z supermasywnej czarnej dziury blisko Ziemi.

wybuch Czarna dziura w Centaurus A Ma wymiary odpowiadające 16 księżycom w pełni ułożonym w rzędzie.

„Te fale radiowe pochodzą z pochłanianego materiału Z supermasywnej czarnej dziury w centrum galaktykiDr Benjamin McKinley, główny autor badania wyjaśnił Opublikowano w Astronomia Przyrody.

„Fale tworzą dysk wokół czarnej dziury, a ponieważ materia oddziela się, gdy jest przyciągana, Po obu stronach powstają potężne strumienie„Jakby to była erupcja pochodząca z centrum koncentracji przestrzenno-masowej” – powiedzieli naukowcy.

Aby osiągnąć tę wizję, Naukowcy połączyli obserwacje radiowe z danymi optycznymi i rentgenowskimi, pozwalając im lepiej zrozumieć fizykę tych supermasywnych czarnych dziur.

Wydawnictwo Naukowe Mar Gomez Wyjaśnij, że Centaurus A to galaktyka blisko Ziemi (12 milionów lat świetlnych od nas), w której znajduje się supermasywna czarna dziura. Wybuchł miliony lat temu. Kiedy czerpie energię ze spadającego gazu, wyrzuca materię zbliżoną do prędkości światła.

Naukowiec wyjaśnił, że te fale radiowe pochodzą z materii, która jest pochłaniana przez supermasywną czarną dziurę, a „fale tworzą dysk wokół dziury i tak jak w przypadku materii Łzy tworzą potężne strumienie po obu stronach dyskuWiększość materiału została wyrzucona w kosmos na odległość ponad miliona lat świetlnych.

ten Międzynarodowe Centrum Badań Radioastronomii Potwierdził, że astronomowie Utworzono najpełniejszy obraz emisji radiowej supermasywnej czarnej dziury Aktywnie żywią się najbliżej Ziemi w galaktyce Centaurus A.

Potwierdzili to Nadal możemy się wiele nauczyć od Centaurusa A.Zwłaszcza dlatego, że jest bardzo blisko i możemy to zobaczyć z taką szczegółowością.

Czym jest czarna dziura?

Według astronomów Ograniczony obszar przestrzeni, w którym występuje wystarczająco duża koncentracja masy Aby wygenerować pole grawitacyjne, aby żadna cząstka materii nie mogła uciec.

READ  tik tok | Sztuczka polegająca na usunięciu logo z filmów | Spor-Play