26 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

tydzień karmienia

tydzień karmienia

Ministerstwo Zdrowia zaprasza do konsumpcji i wspierania rolnictwa, aby zachęcić do produkcji, dostarczania i spożywania pożywnej, naturalnej, lokalnej i sezonowej żywności, która pomoże osiągnąć zdrowsze, tańsze diety w ten Ogólnopolski Tydzień Żywienia.

Żywność jest jednym z podstawowych praw człowieka do życia i dobrobytu, ponieważ wpływa na rozwój ludzki i społeczny ludności, a także jest wyznacznikiem stanu zdrowia, zarówno w zakresie składników odżywczych, jak i ważnych wskazań odnoszących się do do tego. Ma między innymi satysfakcję, relacje emocjonalne, przestrzeń komunikacyjną, tożsamość społeczną, kulturę.

Ministerstwo Zdrowia zwraca się do różnych podmiotów społecznych z sektora publicznego i prywatnego oraz społeczeństwa obywatelskiego o współpracę w celu określenia najlepszych alternatyw dla interwencji i wykorzystania zasobów, w celu pośredniczenia w systemach żywnościowych, zwiększając w ten sposób fizyczny i ekonomiczny dostęp do żywności. Zdrowo, naturalnie i sezonowo.

Narodowy Tydzień Żywienia został ustanowiony rozporządzeniem wykonawczym 2049-SPPS w 1972 roku. Obchodzony jest co roku w maju, co zbiega się z Dniem Rolnika (15 maja). Międzysektorowy Komitet ds. Wytycznych Dietetycznych dla Kostaryki (CIGA) jest odpowiedzialny za określenie tematu obchodów oraz koordynację i promocję działań, które są przeprowadzane w ciągu tygodnia. Święto to powstało z myślą o promowaniu działań mających na celu propagowanie zdrowego i zrównoważonego odżywiania.

Niektóre zalecenia dotyczące utrzymania zdrowego stylu życia to:

  • Lepiej jest jeść naturalną i świeżą żywność, która jest bogatym źródłem składników odżywczych. Zdrowa i naturalna żywność dzięki zawartym w niej składnikom odżywczym i zapobiega chorobom niezakaźnym, takim jak otyłość i rak.
  • Kupuj produkty sezonowe, ponieważ są świeższe, mają lepszy smak i są generalnie tańsze.
  • Odwiedź targi rolników, rynki i sklepy spożywcze, w których można znaleźć różnorodne produkty naturalne, lokalne i sezonowe.
  • Przygotowuj jedzenie w domu z naturalnych, lokalnych i sezonowych składników, aby chronić swoje zdrowie, środowisko i gospodarkę.
  • Odwiedzając napoje gazowane lub restaurację, wybieraj świeże i pożywne produkty spożywcze. Unikaj fast foodów lub wysoko przetworzonej żywności. Lepiej ograniczyć ilość spożywanych posiłków przygotowywanych poza domem i znać wartość odżywczą kupowanych preparatów.
  • Wykorzystaj w pełni żywność dostępną w domu, stosując praktyki, które minimalizują straty i marnotrawstwo. Nie wyrzucaj nasion, łodyg, liści ani skórek po jedzeniu. Jeśli nie wiesz, jak je wykorzystać, zrób to i wykorzystaj jak najlepiej wszystkie jadalne części produktu, a także resztki, przygotowując nowe opcje jedzenia na rodzinną zabawę. @pracownik
READ  WellbeinWellbeing 360°, Międzynarodowa Konferencja w poszukiwaniu dobrego samopoczucia: Rosalinda Ballesteros