3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Twój dom będzie chłodny bez prądu – naucz mnie o nauce

Twój dom będzie chłodny bez prądu – naucz mnie o nauce

Aby poprawić poczucie ochrony środowiska wewnątrz budynku, zwykle stosuje się klimatyzatory lub inne metody elektryczne. Jednak dzięki substancji niedawno odkrytej przez ekspertów, potrzeba klimatyzacji będzie prawie nieistniejąca.

Kiedy nadchodzą gorące pory roku, często spotyka się domy, budynki, restauracje i inne konstrukcje korzystające z systemu klimatyzacji, centralnego, kilku mini-splitów lub rozprowadzanego powietrza po całym wnętrzu.

Nadmierne użytkowanie tych urządzeń może wiązać się z szeregiem konsekwencji, m.in. wysokimi rachunkami za prąd, pośrednio wpływającymi na środowisko i wymagającymi okresowej konserwacji, co ostatecznie jest traktowane jako wydatek.

Sytuacja ta może jednak zmienić się na zawsze za sprawą materiałów odkrytych przez badaczy z m.in Uniwersytet Miejski w HongkonguLub CityU, które pomaga utrzymać przyjemne środowisko wewnątrz budynków wykonanych z tego materiału.

O odkryciu tej substancji opublikowano w czasopiśmie naukowym NaukiNazywało się to „Chłodzeniem ceramicznym” i oczekuje się, że będzie miało pozytywny wpływ zarówno w budownictwie, jak i ochronie środowiska.

Celem chłodzenia ceramiki jest odparcie w pewnym stopniu promieniowania lub ciepła docierającego do budynków, domów i wszelkiego rodzaju konstrukcji ze światła słonecznego. Zaletą tego materiału jest pasywne chłodzenie radiacyjne, w skrócie PRC, co jest jego skrótem w języku angielskim.

PRC to przyjazna dla środowiska technologia chłodzenia, której celem jest kontrolowanie temperatury otoczenia w pomieszczeniach za pomocą opcji przyjaznych dla środowiska i wydajnych.

Źródło obrazu: Gazeta energetyczna

Fakt, że ceramika chłodząca ma tę samą zaletę, co PRC, sprawia, że ​​jest to idealny materiał do zatrzymywania ciepła z zewnątrz do wewnątrz i nie tylko, ale ta alternatywa nie wymaga energii elektrycznej, co w dłuższej perspektywie pomaga planecie i oszczędza pieniądze.

Materiał ten stanowi dużą innowację ze względu na szereg możliwości jego wykorzystania z lepszymi wynikami i mniejszym zużyciem energii elektrycznej.Pomaga zapobiegać globalnemu ociepleniu, wykorzystując energię już dostarczoną przez słońce.

READ  Cracker Barrel pagará más de $9 millones para servir productos químicos en lugar de agua

Proces chłodzenia ceramiki dotyczy Chińskiej Republiki Ludowej.Właściwość ta ma tendencję do rozpraszania promieniowania cieplnego odbieranego przez słońce, a to wynika z jego właściwości odblaskowych, które pozwalają mu odbić maksymalną ilość ciepła i wchłonąć jego minimalną ilość.

Do wszystkich tych zalet należy dodać, że ceramika chłodząca jest materiałem bardzo odpornym i elastycznym, co czyni go idealnym do budowy budynków, domów, budynków i wielu innych, które będą w stanie utrzymać chłodne otoczenie, nawet jeśli tak jest. Bardzo gorąco na zewnątrz i nie ma potrzeby klimatyzacji.

Bez wątpienia odkrycie o dużym potencjale, przyjemniejsze z ekologicznego punktu widzenia konstrukcje, które niekoniecznie prowadzą do zanieczyszczeń i nadmiernego zużycia energii elektrycznej.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.