18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

TVN24: Polska odnawia licencję głównego prywatnego kanału informacyjnego o „terroryzmie” | Międzynarodowy

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) w środę przedłużyła koncesję głównego kanału informacyjnego w kraju. Pozwolenie TVN24 na transmisję było bardzo krytyczne wobec ultrakonserwatywnego rządu Prawo i Sprawiedliwość (PiS), wygasł w tę niedzielę 26 września. ten Kontrowersyjna ustawa o kontroli mediów z udziałem kapitału zagranicznego Zatwierdzony przez Sejm RP w sierpniu i zawieszony na łańcuszku należącym do amerykańskiej grupy Odkrycie. Komisja Europejska ostrzegła, że ​​zagrożenia dla wolności informacji w Polsce utrzymują się, mimo że TVN24 może nadal nadawać w ten czwartek.

Więcej informacji

Według rzeczniczki Rady, Theresy Brikinskiej, decyzja była oczekiwana za 19 miesięcy i przyniosła cztery głosy za i jeden głos przeciw. Przyszłość TVN24 wciąż jest niepewna. Polski regulator przedłużył licencję, ale podjął uchwałę, w której zwrócił się do funkcjonariusza organów ścigania o wyjaśnienie kwestii własności mediów. Zwrócił się również do Trybunału Konstytucyjnego o wyjaśnienia prawne.

PIS, to Walka o utrzymanie większości parlamentarnej w izbie niższejOd dawna przekonuje, że zagraniczne media wypaczają debatę publiczną i nie uwzględniają polskich interesów. Krytycy ostrzegają jednak, że rząd próbuje jedynie kontrolować media i wolność słowa. Od czasu dojścia partii do władzy w 2015 roku Polska spadła z 18. na 64. miejsce w światowym indeksie wolności mediów.

Rzecznik Komisji Europejskiej uznał w ten czwartek za przedłużenie W terroryzmie Koncesja to „pozytywny krok”, ale dodał: „Zdajemy sobie sprawę z przyjęcia w tym kontekście specjalnej rezolucji, która została wczoraj (do środy) przyjęta w sprawie koncesjonowania telewizji i radia”. „Jesteśmy przekonani, że państwa członkowskie zapewnią, że ich polityka i prawo nie będą miały żadnego negatywnego wpływu na ich zaangażowanie w zapewnienie wolnego, niezależnego i zróżnicowanego środowiska medialnego” – powiedział na codziennej konferencji prasowej Komisji. UE będzie uważnie śledzić rozwój tej kontrowersji.

Kontrolowana przez opozycję izba wyższa odrzuciła izbę niższą parlamentu na początku września, ale PiS obiecał, że do końca tego miesiąca odrzuci odrzucenie Senatu. Stany Zjednoczone wyraziły „głębokie zaniepokojenie” regulacją, która ich zdaniem wpływa na wolność prasy i środowisko biznesowe dla inwestorów zagranicznych. Według francuskiej prasy agencja zwróciła się do prezydenta Waszyngtonu Andrzeja Dudy o zakazanie tego prawa.

Jeśli polski parlament zaostrzy prawo własności, Discovery będzie musiało sprzedać ponad połowę swoich firm. Oprócz TVN24 posiada kilkanaście kanałów telewizyjnych i platformę wideo na żądanie. W obliczu ryzyka zablokowania nadawania w Polsce, Discovery złożył wniosek o koncesję w Holandii i zezwolił na dalsze nadawanie jego treści w Polsce.

Reporterzy bez Granic ostro skrytykowali polskie prawo i nazwali TVN „klejnotem koronnym polskiej demokracji”.

Śledź wszystkie międzynarodowe informacje Facebook I Świergot, o en Nasz cotygodniowy biuletyn.