29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Turcja zakazuje wysyłki Irakijczyków, Syryjczyków i Jemeńczyków na Białoruś pod naciskiem Polski i Unii Europejskiej | Międzynarodowy

Lot Turkish Airlines odlatuje ze Stambułu na obrazie pliku.Umit Pektas (Reuters)

Irakijczycy, Syryjczycy i Jemeńczycy nie mogli korzystać z połączenia lotniczego między Stambułem a Mińskiem, które według skarg polskiego rządu docierało do stolicy Białorusi, a stamtąd do granicy państw członkowskich. Unia Europejska. Tureckie linie lotnicze i białoruskie (białoruskie) linie lotnicze podjęły decyzję na wniosek rządu Ankary, obawiając się, że Bruksela zostanie wówczas objęta ostatecznymi sankcjami. Rozpętał się konflikt migracyjny na granicy polsko-białoruskiej.

Źródło powietrza w piątek potwierdziło, że Turkish Airlines nie przyjmą więcej pasażerów na loty do Mińska z obywatelami Iraku, Syrii lub Jemenu, z wyjątkiem tych z paszportami dyplomatycznymi. Źródło dodało, że ruch „dotyczy podróżnych, którzy już kupili bilety”: „Powinni skontaktować się z naszymi biurami, aby otrzymać zwrot pieniędzy”.

Na prośbę Ankary białoruskie linie lotnicze Belavia ogłosiły, że od najbliższego piątku zawiesi przyjmowanie obywateli Iraku, Syrii i Jemenu na trasie Stambuł-Mińsk. Wciąż jednak istnieje możliwość lotu z przesiadką w Moskwie lub krajach Zatoki Perskiej, takich jak Katar czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki zaatakował Turcję i oskarżył ten kraj oraz narodowego przewoźnika Turkish Airlines o działanie.W pełnej koordynacji z Białorusią i Rosją”. „Kilka miesięcy temu Turcja wydawała się chcieć z nami współpracować. Nasza współpraca Pomaga im ugasić ogień Nasza pomoc w rozwoju tureckiej branży turystycznej okazała się niestety pomocna tylko w jednym kierunku. Nie podoba nam się to ”- powiedział Moraviki. Turcja i Polska zacieśniły również współpracę w dziedzinie obronności, sprzedając 24 tureckie drony uzbrojone.

Turkish Airlines i Belavia obsługują 20 tygodniowych lotów code-share bezpośrednio łączących Stambuł i Mińsk. Niedawno odbyli pełną podróż i przez najbliższe tygodnie nie ma wolnych miejsc, o czym świadczy fakt, że są one wykorzystywane przez imigrantów i uchodźców z Bliskiego Wschodu do dotarcia na Białoruś, co potwierdza wielu obywateli Iraku, konsultowanych w tej gazecie.

READ  24-35. Polska żegna się trzeźwym zwycięstwem

Słowami przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli van der Leyen ostrzegł on w czwartek, że sankcje mogą zostać zatwierdzone wobec zaangażowanych linii lotniczych „trzeciej strony”. Nowa trasa migracji, Jedna z linii lotniczych obsługująca większość kierunków na świecie, w tym Turkish Airlines, i połowę jej udziałów należy do tureckiego rządu – wprawia w alarm.

Dołącz do EL PAS już teraz, aby śledzić wszystkie aktualności i czytać bez ograniczeń

Zapisz się tutaj

Turcja przeszła do defensywy przed polskimi zarzutami iw środę odrzuciła je wprost. „Nasza firma zapewnia zgodność ze wszystkimi środkami bezpieczeństwa i wszystkimi delikatnościami przy współpracy władz międzynarodowych we wszystkich samolotach we wszystkich częściach świata” – odpowiedziały tureckie linie lotnicze w oświadczeniu. – To są bezpodstawne zarzuty – powiedział turecki minister spraw zagranicznych Mevlüt avusoglu, który zatelefonował do swojego polskiego wysłannika Zbigniewa Raua i poprosił go o wysłanie techników na lotnisko w Stambule.

Śledź wszystkie międzynarodowe informacje Facebook I Świergot, o en Nasz cotygodniowy biuletyn.