25 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Trzy asteroidy zbliżą się do Ziemi; Pierwsze nie trwa długo

W tym ostatnim tygodniu roku będą Dwie asteroidy, które przejdą w pobliżu Ziemi. Pierwszy minie 27 grudnia Jest identyfikowany po imieniu Szacuje się, że AH ma 107 metrów i odetnie 4,55 miliona kilometrów od ZiemiWedług informacji Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA). dla niego 29 grudnia, zwany AE3, 149 metrów i zbliży się do 3,54 miliona kilometrów.

NASA poinformowała, że Nic nie jest niebezpieczne dla planety, ponieważ żaden element w promieniu 150 metrów nie jest klasyfikowany jako „potencjalnie niebezpiecznyW oddaniu, Nic nie wskazuje na niebezpieczeństwo, mimo że spełniają kryterium minimalnej odległości Dla tych, którzy zbliżają się do Ziemi, znajdują się na 7,5 miliona km.

Dopóki, W pierwszym tygodniu stycznia 2022 r. zidentyfikowano ciało o nazwie YE15kto mierzy? 7 metrów (co jest wielkością autobusu) i została określona w 2014 roku. Szacunkowa odległość, jaką przejedzie to ok 7,4 miliona kilometrów od planety 6 stycznia.

W przypadku asteroidy przeleci na mniejszą odległość, choć jej rozmiar nie sięga 150 metrów.

DART robi swoje pierwsze zdjęcie

Przechwycony statek DART, za pośrednictwem DRACO, Pierwsze zdjęcia z 3,2 mln km od ZiemiWarto dodać, że wystartował 24 listopada na pokładzie rakiety Falcon 9, która wystartowała z bazy kosmicznej w Kalifornii.

Celem tego statku jest odwrócenie kierunku asteroidy, a na razie akwizycja obrazu to kalibracja kamery przed rozpoczęciem misji. Co pozwoli poruszać się z precyzją DART.

Czytaj:

James Webb, teleskop z najambitniejszą misją w historii, wystartował

Dzięki temu teleskopowi ludzkość cofnie się w czasie

Ogromna asteroida zbliża się do Ziemi w Boże Narodzenie; To rozmiar boiska piłkarskiego, czy to zagrożenie?