Peru Znajduje się w Pacyficznym Pierścieniu Ognia, miejscu, w którym Ziemia uwalnia około 90% energii, która się w niej gromadzi. Warto wiedzieć, że aktywność sejsmiczna w tej części świata spowodowana jest subdukcją płyty oceanicznej i kontynentalnej, a to powoduje ruchy telluryczne o różnej wielkości i częstotliwości. Warto wiedzieć, że Peru jest częścią płyty południowoamerykańskiej, która zderza się bezpośrednio z płytą Nazca z prędkością do 6 cm/rok.
Z tego powodu Instytut Geofizyczny Peru (IGP) Urząd codziennie informuje o trzęsieniach ziemi, których doświadcza dany kraj, ponieważ według raportu Urzędu co roku odnotowuje się około tysiąca trzęsień ziemi, a wiele z nich jest świadomych obecności ludności. Silne trzęsienia ziemi, których doświadcza ten kraj, powodują poważne szkody, ale problemem nie jest zjawisko naturalne, ale raczej przypadkowe budynki i domy zbudowane na glebie sklasyfikowanej jako wysokiego ryzyka.
Poniżej zamieszczam oficjalne informacje z IGP aktualizowane w czasie rzeczywistym na temat ostatnich trzęsień ziemi, które miały miejsce dzisiaj, w piątek, 12 lipca, a także zalecenia dotyczące bezpieczeństwa dostarczone przez Narodowy Instytut Obrony Cywilnej (INDECI).
Trzęsienie ziemi w Peru dzisiaj, w piątek, 12 lipca, transmitowane na żywo za pośrednictwem IGP
Dla obywateli Peru ważne jest, aby móc zapobiegać skutkom wstrząsów lub trzęsień ziemi oraz znać ich szczegóły, takie jak dokładny czas, epicentrum i wielkość podaną przez Peruwiański Instytut Geofizyczny (IGP) we współpracy z Narodowym Instytutem Sejsmologicznym Centrum (spis ludności). Poniżej zostawiam Wam jakie są najnowsze wstrząsy.
Co według IGP oznacza każda skala intensywności trzęsień ziemi w Peru?
- Po pierwsze: jest to „niedostrzegalny” ruch, który oznacza „brak szkody”.
- Od drugiego do trzeciego: jest to „słaby” ruch i nie oznacza „żadnej szkody”.
- Po czwarte: jest to ruch „lekki” i nie oznacza „żadnej szkody”.
- Po piąte: jest to „umiarkowany” ruch i powoduje „bardzo małe obrażenia”.
- Po szóste: jest to „silny” ruch z „niewielkimi obrażeniami”.
- Po siódme: jest to „bardzo silny” ruch, który powoduje „umiarkowane obrażenia”.
- Po ósme: jest to „poważny” krok, który pociąga za sobą „umiarkowane lub znaczne szkody”.
- Po dziewiąte: jest to „brutalny” ruch, który powoduje „duże szkody”.
- X+: Jest to „ekstremalny” ruch, który zadaje „ciężkie obrażenia”.
„Miłośnik kawy. Rozrabiaka. Nieuleczalny introwertyk. Subtelnie czarujący badacz twitterów. Wielokrotnie nagradzany mediaholik społecznościowy. Miłośnik internetu”.
More Stories
Chiny wzywają Stany Zjednoczone do porzucenia doktryny Monroe i poszanowania suwerenności Ameryki Łacińskiej, w tym Meksyku
Peruwiańska Carolina Herrera wygrywa batalię prawną o swoje nazwisko z projektantką Carolina Herrera
Włożył pizzę do kuchenki mikrofalowej, włączył się alarm przeciwpożarowy i teraz musi płacić strażakom