18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Trzęsienie ziemi o sile 7,3 nawiedziło archipelag Nowej Zelandii.  Wydano ostrzeżenie przed tsunami

Trzęsienie ziemi o sile 7,3 nawiedziło archipelag Nowej Zelandii. Wydano ostrzeżenie przed tsunami

A Trzęsienie ziemi Magnituda 7,3 wstrząsa w poniedziałek Wyspy Kermadec, Archipelag Nowej Zelandii na Oceanie Spokojnym, jak dotąd władze nie zgłosiły żadnych uszkodzeń ani obrażeń.

Serwis Geolog Do państwo dołączyćZauważył, że trzęsienie miało miejsce o godzinie 12:41 czasu lokalnego (00:41 GMT) i miało miejsce na głębokości 33 kilometrów.

Możesz być zainteresowany: Trzęsienie ziemi o sile 6,5 stopnia w skali Richtera w Afganistanie zabiło dziewięć osób

Miasta położone najbliżej epicentrum to Zatoka Hicksa Znajduje się około 910 kilometrów od trzęsienia ziemi, miasto Wangari964 km.

W następstwie potężnego trzęsienia, Pacific Tsunami Warning Service wydało zegarek tsunami i ostrzegło przed możliwością „niebezpiecznego tsunami” w odległości do 300 kilometrów od epicentrum, wzdłuż wybrzeża Wysp Kermadec.

Zauważyła, że ​​trzęsienie ziemi nie stanowiło zagrożenia dla Hawajów ani innych krajów Region Pacyfiku.

Polecamy: W 2023 roku przeprowadzili swoje pierwsze ogólnokrajowe ćwiczenia związane z trzęsieniem ziemi

Wyspy Kermadec położone między Nową Zelandią a Tonga, były wyludnione, Z wyjątkiem personelu bazy, który jest na stałe zainstalowany na wyspie Raoul, która ma stację pogodową i radiową.

Nowa Zelandia mieści się pomiędzy Płyty tektoniczne Pacyfiku i Oceanii i nagraj kilka 14 tysięcy trzęsień ziemi każdego rokuz których od 100 do 150 jest wystarczająco silnych, aby można je było dostrzec.

Z informacjami z EFE i AP.

READ  Według nauki, które pary przetrwają przeciwności losu i nie popadną w oszustwo