28 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Truskawkowy Księżyc w czerwcu 2023 na żywo z Meksyku dzisiaj, niedziela, 4 czerwca: zobacz tabele, gdzie i jak zobaczyć zjawisko astronomiczne |  Czerwiec 2023 Pełnia |  Wskazówki |  cdmx |  mx |  Meksyk

Truskawkowy Księżyc w czerwcu 2023 na żywo z Meksyku dzisiaj, niedziela, 4 czerwca: zobacz tabele, gdzie i jak zobaczyć zjawisko astronomiczne | Czerwiec 2023 Pełnia | Wskazówki | cdmx | mx | Meksyk

Nie możesz tego stracić! W następnej notatce powiemy Ci, kiedy i jak rozpocząć transmisję na żywo. Dowiedz się wszystkiego o tym wydarzeniu astronomicznym, które można zobaczyć w Meksyku i innych krajach na całym świecie.

zjawisko tzw truskawkowy księżyc Występuje, gdy księżyc znajduje się po przeciwnej stronie słońca i ziemi. To wydarzenie astronomiczne, znane również jako różowy księżyc, można zobaczyć gołym okiem, zgodnie z podanymi przez Ciebie informacjami Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA). To jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego sezonu w dziedzinie astronomii. W poniższych akapitach podamy szczegółowe informacje o tym, kiedy, gdzie i jak możesz być świadkiem tego zjawiska Meksyk. Upewnij się, że go nie przegapisz.

Nazwa Strawberry Moon została nadana przez Plemię Algonquin zamieszkujące północno-wschodnie Stany Zjednoczone i wschodnią Kanadę. Termin ten odnosi się do koloru satelity, a także do sezonu zbiorów tego owocu na tym obszarze. Sprawdź wszystkie szczegóły wydarzenia astronomicznego w tej notatce.

Truskawkowy Księżyc 2023: kiedy i kiedy

Zjawisko astronomiczne nastąpi 4 czerwca 2023 r. Wydarzenie to nastąpi, gdy na półkuli północnej rozpocznie się lato, a na południowej zima. Truskawkowy Księżyc można obserwować między sobotnią nocą o 3:00 rano a wczesnym niedzielnym rankiem, co będzie zależeć od tego, gdzie się znajdujesz. Należy zauważyć, że można go zobaczyć bez potrzeby stosowania artefaktów lub akcesoriów, takich jak teleskopy.

Strawberry Moon: jak go zobaczyć w 2023 roku

Jak to widzisz z Meksyku? Należy podkreślić, że Truskawkowy Księżyc można zobaczyć na nocnym niebie przez trzy dni. Według NASA można się nim cieszyć z całej planety. Należy przestrzegać jedynie następujących zaleceń: można go wykonać gołym okiem, ponieważ nie uszkadza narządu wzroku; I spróbuj ustawić się daleko, odsłonięty, aby lepiej docenić niebo.

READ  Postęp medycyny weterynaryjnej na Jukatanie

Pełnia: Następne księżyce w 2023 roku

3 lipca: Deer Moon

1 sierpnia: Księżyc Jesiotra

30 sierpnia: Błękitny Księżyc

29 września: Księżyc Żniw

28 października Księżyc Łowcy

27 listopada: Beaver Moon

26 grudnia: Zimny ​​Księżyc

Może Cię to zainteresować