27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Triumf demokracji”: AMLO świętuje zwycięstwo Gabriela Borka, prezydenta-elekta Chile

„Satysfakcji i radości nie da się ukryć” – powiedział AMLO przed zwycięstwem Gabriela Borka jako prezydenta-elekta. (Zdjęcie: Andrea Murcia / Cuartoscuro.com)

prezydent Meksyku, Andres Manuel Lopez Obrador (AMLO)Świętuj zwycięstwo Gabriel Borek Linia , w chilijskie wybory prezydenckie, Gdzie wygrał z głośnym wynikiem wyższym niż 50% głosów W drugiej rundzie.

Prezydent powiedział podczas porannej konferencji w Pałacu Narodowym: zadowolony i wesoły O zwycięstwo lewicy, która – ujawniła – bezpośrednie gratulacje W poniedziałek rano telefonicznie.

„Aby wyrazić naszą ulgę i radość – nie da się tego ukryć – ze zwycięstwa Gabriela Borka w Chile.”

Podobnie Andrés Manuel przyznał się do narodowości chilijskiej, którą, jak twierdził, reprezentował „Przykład dla Ameryki Łacińskiej i świata”, Powiedział, że wynika to z faktu, że „ulepszyli” okoliczności wynikające z brudna wojna przeciwko Borkowi.

Ściskam braterskiego ludu Chile. Byli wzorami do naśladowania dla Ameryki Łacińskiej i świata. Zwycięstwo demokracji W Chile, Ameryce Łacińskiej i na Karaibach oraz na świecie

(…) Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa Chile. Bo było też dużo brudna wojna i mieszkańcy Chile stanął na wysokości zadania. „Dzisiaj jest dobry dzień na świętowanie demokracji” – podkreślił.

(Zdjęcie: Reuters/Rodrigo Garrido)
(Zdjęcie: Reuters/Rodrigo Garrido)

dla tej części, Marcelo EbrardSzef Ministerstwa Spraw Zagranicznych (wyjść za mąż), już wyraziła Powrót Wynik wyborów w Chile.

przez twoje konto ŚwiergotA meksykański minister spraw zagranicznych opublikował ulotkę, w której nazwał zwycięstwo „dobrą wiadomością”. To, bez dosłownego wyrażania jakichkolwiek gratulacji lub uznania: „Dobre wieści z Chile!!! „

powiedzenie Poczta był w ten sam sposób retweetować Na oficjalnym koncie Ambasada Meksyku w Chile, a także przez Maximiliano Reyesa Zunigi, Podsekretarz Stanu ds. Ameryki Łacińskiej i Karaibów:Gratulacje PrezesieKsiążki dyplomatów.

W ubiegłą niedzielę Boric Font stał się Najmłodszy prezydent (35 lat) i najwięcej głosów w historii Z kraju to po narzuceniu więcej niż 10 punktów przewagi na swoim przeciwniku po prawej, Jose Antonio Obsada.

Lewicowiec został najmłodszym prezydentem kraju Ameryki Południowej.  (Zdjęcie: Reuters/Rodrigo Garrido)
Lewicowiec został najmłodszym prezydentem kraju Ameryki Południowej. (Zdjęcie: Reuters/Rodrigo Garrido)

Podobnie młody polityk będzie Najbardziej lewicowy prezydent Od czasu obalenia rządu Salvadora Allende (1973-1990) i pierwszego To nie jest część dwóch dużych bloków którzy dzielą władzę od powrotu demokracji w 1990 roku.

READ  Biden i Putin organizują wirtualny szczyt, aby uniknąć eskalacji na Ukrainie | świat | DW

Biorąc pod uwagę znaczenie wyniku, różnorodność światowi przywódcy Wypowiadali się przed masowym zwycięstwem, w tym – oprócz meksykańskich urzędników – m.in Pedro Castillo, z Peru; Alberto Fernándeza, z Argentyny; dyktator Nicolas Maduro, między innymi z Wenezueli.

Należy zauważyć Szybkie rozpoznawanie Wydane przez Lopeza Obradora jego chilijskiemu odpowiednikowi: Attitude nie widział z krajem sąsiednim, Zjednoczone państwo, Kiedy Joe Biden Pokonaj Donalda Trumpa. Z tej okazji Tabasco Uznanie zwycięstwa zajęło trochę czasu Amerykanin, na tej podstawie „Nie chcieli się spieszyć”. do procesu wyborczego.

Czytaj: