3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Tonie i zamyka się dzisiaj z najgorszym spadkiem od 2020 r. – El Financiero

Obawy o inflację i oczekiwanie na dalsze zacieśnianie polityki pieniężnej przez Rezerwę Federalną (Rezerwę Federalną), które może doprowadzić do recesji w największej gospodarce świata, wywołały wczoraj burzę na światowych rynkach finansowych, która przesunęła się na giełdach, na rynki wschodzące waluty, takie jak peso i waluty zaszyfrowane.

Do tego dochodzą nowe zamknięcia w Chinach ze względu na wzrost infekcji wirusem Covid, co zwiększyło pesymizm inwestorów.

Zamieszanie na rynkach uderzyło w peso, które przekroczyło pułap 20 jednostek. Zamknięte 20.4565 jednostekprzy zużyciu 2,38 proc., Ich największa strata od 23 września 2020 r.Według danych Banku Meksyku.

„Spadek peso jest związany z ogólnym napięciem na rynkach, biorąc pod uwagę wysoki poziom inflacji, która się nie poddaje i napędza awersję do ryzyka ze strony inwestorów, w związku z tym, że Fed będzie musiał podnosić stopy szybciej niż oczekiwane, powodując ucieczkę bardziej ryzykownych aktywów”. Benjamin Alvarez Juarez, dyrektor ds. badań giełdowych w CI Banco.

Gerardo Kupka zauważył, że jeśli „Bank Meksyku podniesie stopę o 75 punktów bazowych na następnym posiedzeniu, prawdopodobnie będzie faworyzować peso i możemy zaobserwować, że zbliża się on do 20 peso, a nawet poniżej tego poziomu”.

„The umocnienie dolara Dzieje się tak, ponieważ majowa inflacja została opublikowana w ostatni piątek w Stanach Zjednoczonych w tempie 8,6 proc. rocznie i osiągnęła nowe maksimum od grudnia 1981 r., co potwierdza utrzymywanie się presji inflacyjnej”. Gabriella Seiler, dyrektor ds. analiz ekonomicznych w Banco Base.

Dodał, że rynek zinterpretował dane jako „znak, że Roczna inflacja może nadal osiągać nowe maksima W nadchodzących miesiącach pojawiają się więc spekulacje, że Fed bardziej agresywnie zrezygnuje ze swojej łagodnej polityki monetarnej”.


Awaria Bitcoina

Kryptowaluty również odnotowały negatywną sesję, a bitcoin stracił 16 procent do 22 487 USD.

READ  Gasolina hoy: precio de la gasolina hoy 27 de agosto de 2021 en CDMX y Edomex

„Zaufanie do rynków kryptowalut zostało poważnie uderzone, gdy na Wall Street wybuchła krwawa łaźnia, a Celsius zawiesił wszystkie wypłaty z konta i przelewy, a po tym, jak Binance został zmuszony do wstrzymania wypłat bitcoinów na kilka godzin”, wyjaśnił. Edward Moya.

Na Wall Street wzorcowe indeksy giełdowe odnotowały największy spadek od 18 maja ubiegłego roku i odnotowały spadek o cztery dni.

torebki

Indeks Dow Jones stracił 2,79 proc. do 30 516 punktów, najniższy poziom od lutego 2021 r. Indeks Nasdaq Technology spadł o 4,68 proc. do 10 809 jednostek, najniższy poziom od września 2020 r., a indeks Standard & Poor’s 500 spadł o 3,88 proc. do 3782 punktów. co jest najniższym poziomem od stycznia 2021 r.

Powiedział Edward Moya, analityk w Oanda

Konsensus analityków szacuje, że Fed podniesie w tym tygodniu stopę funduszy federalnych o 50 punktów bazowych, ale niektóre instytucje spodziewają się 75-punktowej, a nawet 100-punktowej korekty.

Gabriella Seller wyjaśniła, że ​​spadki na giełdach wynikają z rosnących obaw analityków, że ucieleśnienie dwóch niebezpieczeństw idą w parze: z jednej strony ryzyko wejścia amerykańskiej gospodarki w recesję w obliczu wyższych stóp, Z drugiej strony wysoka inflacja skłania Rezerwę Federalną do przyjęcia bardziej monetarnego stanowiska, bardziej restrykcyjnego niż oczekiwano, powodującego większe szkody dla aktywności gospodarczej.

Powiedział, że „główny amerykański indeks giełdowy Standard & Poor’s 500 odnotował spadek o 22,18 procent w porównaniu z historycznym maksimum i oficjalnie zamknął się w bessie”.

W Meksyku indeks S&P/BMV IPC spadł o 0,05 proc. do 48 445 punktów, najniższy poziom od maja 2021 r. Z kolei indeks FTSE BIVA spadł o 0,11 proc. do 1020 jednostek.