30 czerwca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

To nie jest czarne lustro! Amazon Alexa sprawi, że umarli przemówią głosem umarłych

Amazon rozwija technologię sztucznej inteligencji (AI)Przywraca i odtwarza głos zmarłych poprzez swoją wirtualną asystentkę Alexę.

Firma ujawniła tę pracę podczas konferencji Re:MARS, wydarzenia poświęconego uczeniu maszynowemu i automatyzacji, gdzie Zaproponowałem na to demonstrację.

Odpowiedzialny za ujawnienie sprawy był inżynier Rohit Prasad, który potwierdził, że „jedna z najbardziej zaskakujących rzeczy w Alexie jest”. Jest to relacja towarzystwa, którą mamy”.

Prasad podkreślał, że „w tej relacji towarzyskiej ludzkie cechy empatii i empatii są kluczem do wzbudzania zaufania” i że Zyskał na znaczeniu w wyniku epidemii.

„Wielu z nas straciło ukochaną osobę i chociaż sztuczna inteligencja nie może usunąć bólu utraty, Tak, możesz zachować wspomnienia.

Zdjęcie: Pixabay

Tak więc ujawnił przypadek, w którym dziecko pyta Alexę, czy jego babcia może dokończyć czytanie mu „Czarnoksiężnika z krainy Oz”. Po otrzymaniu „w porządku” od asystenta, Słychać narrację części tej książki innym kobiecym głosem.

Menedżer podkreślił, że ten wynalazek wymaga od deweloperów Amazona, aby się tego nauczyli „Tworzenie wysokiej jakości dźwięku w czasie krótszym niż minuta nagrania w porównaniu z godzinami nagrań studyjnych”. Oświadczył, że aby nad tym pracować, skupili się na tej umiejętności jako zadaniu przekształcania dźwięku, a nie jego generowania.

Prasad nie wskazał, kiedy ta technologia będzie dostępna, chociaż upierał się, że na razie Firma nad tym pracuje.

To nie pierwszy raz, kiedy duża firma pracuje nad systemem z tymi funkcjami, aby użytkownicy mogli rozmawiać ze zmarłym. Na przykład Microsoft złożył w zeszłym roku patent na stworzenie chatbotów, które umożliwiają tworzenie tych rozmów, w oparciu o cTreści składające się z obrazów, nagrań dźwiękowych lub wpisów w mediach społecznościowych.

Po uwikłaniu w kontrowersje i po otrzymaniu krytyki, że system jest „niepokojący”, Microsoft potwierdził, że nie planuje produkować tego produktu.

READ  James Webb, największy teleskop, jaki kiedykolwiek wysłano w kosmos, startuje | świat | DW