13 października, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

TikTok nie akceptuje już twarzy AI

TikTok nie akceptuje już twarzy AI

  • W Stanach Zjednoczonych aplikacja została pobrana 656 milionów razy w 2021 roku.

  • 41 procent użytkowników TikTok jest w wieku od 16 do 24 lat.

  • Szacuje się, że użytkownicy TikToka spędzają w aplikacji średnio 52 minuty dziennie.

Obecnie istnieje wiele sieci społecznościowych, które podejmują działania przeciwko wykorzystaniu sztucznej inteligencji (AI), a jedną z takich sieci jest TikTok, który niedawno ogłosił, że nie będzie akceptował publikowanych na tej platformie twarzy zmienionych przez wspomnianą technologię.

Nie jest to dla nikogo tajemnicą TIK Tok, to jedna z najczęściej używanych sieci społecznościowych na świecie, zwłaszcza jeśli chodzi o korzystanie z filtrów, a nawet widżetów. Według raportu firmy chińska platforma cyfrowa w styczniu 2021 roku znalazła się w pierwszej dziesiątce platform, rejestrując 655,9 mln użytkowników na całym świecie.

TikTok kontra sztuczna inteligencja

Chińska platforma wideo wskazała w swoich nowych ograniczeniach, że będzie blokować posty, które pokazują, że twarz osoby została zmieniona przez sztuczną inteligencję, aby oszukać internautów.

Ten nowy zakaz portal społecznościowy sprawdził z władzami Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej i innych krajów, które walczą z deepfake’ami.

Aby ścigać tego typu treści, TikTok ujawnił nową zasadę dotyczącą tego typu filmów, zakazując treści, które mogą „wprowadzać użytkowników w błąd poprzez zniekształcanie prawdy o wydarzeniach lub wyrządzanie znacznej szkody podmiotowi filmu”.

Aby dowiedzieć się więcej o tych fałszywych filmach, użytkownicy platformy są zobowiązani do oznaczania wszystkich treści tego typu jako „wygenerowanych przy użyciu sztucznej inteligencji”.

Gdy element treści zostanie oznaczony tym tagiem, inni użytkownicy będą mogli zobaczyć go z etykietą w opisie filmu, podobnie jak filtr lub muzyka, i zostaną powiadomieni, że ta technologia zakłóca, co pozwoli zidentyfikować potencjalne podszywanie się .

Podobnie sieć społecznościowa dała jasno do zrozumienia, że ​​nie pozwoli na żadne treści, które „przypominają jakikolwiek prawdziwy prywatny charakter”.

READ  Norma Peña złoży rezygnację z członkostwa w SCJN po wejściu w życie reformy sądownictwa

Przypomnijmy, że w ostatnich latach pojawiło się wiele deepfake’ów, treści, w których osoba modyfikuje swoją twarz.

TikTok to sieć społecznościowa, która została ocenzurowana przez wiele rządów, więc te nowe przepisy pojawiają się w związku z potencjalnymi zakazami aplikacji w Stanach Zjednoczonych, ograniczając jej dostęp do telefonów rządowych, stanowych i wojskowych. . Albo stało się to również w Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Nowej Zelandii.

W ten sposób TikTok dołącza do innych sieci społecznościowych, które walczą z deepfake’ami, takich jak Instagram, który również umożliwił wytwórniom rozróżnianie treści, które nie zostały stworzone przez ludzi, ale przez technologię.

Według sieci społecznościowej: „Jeśli nasi zewnętrzni badacze informacji odkryją błędne informacje, zmienione treści lub treści pozbawione kontekstu na Instagramie, utrudnimy ich znalezienie”. Podobnie Meta Social Network powiedział, że jedną z zastosowanych metod było zmniejszenie skuteczności hashtagów, a także zapobieganie ich pojawianiu się w sekcji Eksploruj i Historie.

Krótko mówiąc, w ramach tej opcji sieć społecznościowa opracowuje system nazewnictwa, za pomocą którego można zidentyfikować przypadki dezinformacji.

Czytaj teraz:

Znaczenie automatyki domowej Netzhome w Twoim codziennym życiu

Na tym zarabia pracownik Nutrisa

Yeri Moa jest krytykowana za noszenie fałszywych dużych czerwonych butów