18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Tenneco otwiera centrum inżynieryjne w Polsce

Tenneco otwiera centrum inżynieryjne w Polsce

Tennico świętowało inaugurację najnowocześniejszego centrum inżynieryjnego o powierzchni 9600 metrów kwadratowych. Działalność firmy w zakresie kontroli jazdy i zaawansowanych technologii zawieszenia (AST) w Europie. Nowe Europejskie Centrum Inżynieryjne Munro znajduje się prawie dwa kilometry od kompleksu produkcyjnego Tenneco w Gliwicach w Polsce.

W ceremonii otwarcia wzięli udział dyrektorzy Tenneco oraz przedstawiciele administracji krajowej i lokalnej, a także klienci, członkowie głównych europejskich instytutów badawczych i profesjonaliści z branży medialnej. „Te imponujące nowe obiekty pozwalają naszym zespołom ds. kontroli jazdy i zaawansowanych technologii zawieszenia zwiększyć szybkość i wartość wdrażania naszej technologii u producentów OEM na całym świecie” — powiedział. Romain Nollet, wiceprezes grupy i dyrektor generalny Ride Control. „Nadal inwestujemy w najlepszych specjalistów, obiekty, zasoby i systemy, aby pomóc każdemu z naszych klientów osiągnąć cele biznesowe na każdej platformie i każdym modelu pojazdu”.

Europejskie Centrum Inżynieryjne Monroe zatrudnia prawie 240 inżynierów produktów Tenneco AST i Ride Control, których praca Wsparcie dla wiodących światowych producentów motoryzacyjnych oraz zakładów Performance Solutions firmy zlokalizowanych w Hiszpanii, Czechach, Belgii i Polsce. Kluczowe produkty zaprojektowane i zatwierdzone w nowym centrum obejmują pasywne amortyzatory i moduły Monroe OE Solutions, a także półaktywne amortyzatory i moduły zawieszenia Monroe Intelligent Suspension. Obie te technologie stosowane są m.in. w najnowszych modelach samochodów osobowych, dostawczych, autobusów i przyczep.

Zakłady te są odpowiedzialne za projektowanie wielkogabarytowych elementów krytycznych (w tym systemów zaworów, systemów prowadzenia i uszczelniania, a także części konstrukcyjnych i materiałów). Część amortyzatorów Monroe OE Solutions i inteligentnego zawieszenia Monroe. Z drugiej strony to nowe centrum jest odpowiedzialne za nadzorowanie działań związanych z jazdą w Europie, w ramach których inżynierowie Tenneco współpracują z producentami samochodów w celu testowania układu zaworów amortyzatorów przed wprowadzeniem na rynek każdego nowego modelu pojazdu.

Równolegle z projektem budowlanym firma Tenneco zainwestowała w najnowsze technologie projektowania wspomaganego komputerowo (CAD) i inżynieryjnego (CAE) oraz inne rozwiązania wymagane do rozwoju systemów mechanicznych, elektronicznych i hydraulicznych. Warsztat zakładu jest wyposażony do szybkiego wytwarzania i testowania prototypów wszystkich typów amortyzatorów pasywnych i półaktywnych.

READ  Koalicja przełożyła debatę prawną w polskich mediach wśród podziałów

Testy walidacyjne produktów na miejscu obejmują testy wytrzymałości, trwałości, korozji, wydajności i hałasu, a także komputerowe symulacje wydajności komponentów i produktów. Wraz z otwarciem Europejskiego Centrum Inżynieryjnego Monroe firma Tenneco obsługuje teraz klientów Ride Control i AST za pośrednictwem sieci c.Pięć najnowocześniejszych obiektów znajduje się w Gliwicach, Monroe, Michigan, USA, Ermua, Hiszpania, Sint-Truiden, Belgia i Pekin, Chiny.