28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Teleskop Webba jest już ustawiony i radzi sobie lepiej niż nawet najbardziej optymistyczne przewidywania

Obraz artykułu zatytułowanego Teleskop Webba jest teraz ustawiony, działa lepiej niż większość optymistycznych oczekiwań

zdjęcie: NASA / STScI

Znajduje się internetowy Teleskop Kosmiczny O krok bliżej do pełnej operacyjności: Rzeczywiście to jest całkowicie Wyrównanie i kalibracja pilnika Cztery narzędzia do zbierania danych o naszym wszechświecie. NASA ogłosiła nowy kamień milowy w ciągu kilku lat Rozkładać blog lub notatka wczoraj.

ten Webb, współpraca między NASA, Kanadyjską Agencją Kosmiczną i Europejską Agencją Kosmiczną, to wysiłek Najnowsze odkrycie ludzkości tajemnic wszechświata. Celem teleskopu jest zbieranie danych o Egzoplanety potencjalnie nadające się do zamieszkaniaa także obserwowanie odległych gwiazd i nowo narodzonych galaktyk w za pomocą podczerwieni .w kształcie lustra złoty plaster miodu. teraz dla ciebie Siódmy i ostatni etap wyrównania Oficjalnie po miesiącach Został uruchomiony w grudniu 2021 roku, a już jest Kilka niesamowitych zdjęć każdego z ich czterech gadżetów, aby to udowodnić.

„Te wspaniałe obrazy testowe z pomyślnie ustawionego teleskopu pokazują, co ludzie ze wszystkich krajów i kontynentów mogą osiągnąć, gdy jest tłustym drukiem skupienie naukowy „Aby zbadać wszechświat”, powiedział Lee Feinberg, prezydent. Elementy Teleskopu Optycznego Webba w NASA Goddard Space Flight Center.

Teraz, gdy lustra są w pełni wyrównane, teleskop wysyła Pomyślnie do swoich czterech narzędzi światło, które dociera z krańców wszechświata, robić zdjęcia gwiazd w ostrym skupieniu. Narzędzia Nircam, kamera bliskiej podczerwieni do obrazowania młodych gwiazd i formowania się galaktyk; ten NIRpotężny spektrometr do badania światła z odległych źródeł; Mary, kamera i spektrometr działający w zakresie średniej podczerwieni; s IGF / Neresco pozwala teleskopowi dokładnie identyfikować i badać egzoplanety.

sieć stanie się teraz na proces obsługi urządzenia, ponieważ te niezwykle czułe narzędzia będą testowane w różnych konfiguracjach, aby upewnić się, że są gotowe do powszechnego działania. W ramach tego procesu teleskop będzie wskazywał różne części nieba, aby upewnić się, że są stabilne termicznie. Uruchomienie instrumentu powinno zająć około dwóch miesięcy, więc Oficjalny początek misji naukowej powinno się stać tego lata.

READ  Xbox rozdaje nową kartę upominkową o wartości 10 EUR do wydania w sklepie Microsoft Store