30 czerwca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Te 18 aplikacji zawiera złośliwe oprogramowanie i kradnie dane: natychmiast je usuń

Zaangażowany

Jeśli masz zainstalowaną którąkolwiek z tych aplikacji, możesz je teraz uruchomić, aby je usunąć, ponieważ zawierają złośliwe oprogramowanie i kradną Twoje dane.

Nowe badanie kohortowe SecureX echo przez właścicieli PhoneArenaPomimo wysiłków Google mających na celu posprzątanie Sklepu Play Niektóre aplikacje ciągle się pojawiają Złośliwe oprogramowanieCzasami jest to bardzo trudne do wykrycia i zawsze przechodzi to przez całkowicie nieszkodliwe aplikacje.

Nic dziwnego, że są rozpoznawane 18 nowych aplikacji z wbudowanym złośliwym oprogramowaniem Który ma dziesiątki tysięcy pobrań i dlatego jest za to pobierany Zbyt wiele ofiar, zanim zostaną wykryte i usunięte W całości, czy to z magazynów, czy ze smartfonów, których dotyczy problem.

Złośliwe oprogramowanie ponownie atakuje Androida, teraz z grupy pozornie nieszkodliwych aplikacji.

Wróciliśmy wcześniej Infekcje spowodowane przez hydra s żartowniśdwa z Złośliwe oprogramowanie Najbardziej znany i przerażający na Androida, co niestety zobaczysz Od czasu do czasu pojawiają się w dobrym przebraniu Z nowymi i różnymi maskami, które utrudniają identyfikację.

Ale nie martw się, ponieważ Teraz sprawdzamy wszystkie te zainfekowane aplikacjechociaż oczywiście możesz być bezpieczny, jeśli masz zainstalowane jakiekolwiek oprogramowanie, Gorąco zachęcamy do bardzo dokładnego przejrzenia oferty. Kontynuuj natychmiast, aby trwale go usunąć, jeśli masz jakieś zainstalowane.

Jeśli masz tę aplikację na swoim telefonie komórkowym, powinieneś ją jak najszybciej usunąć: może ukraść twoje konto na Facebooku

Oto 18 aplikacji, których dotyczy Złośliwe oprogramowanieWięc nie czekaj dłużej i usuń go jak najszybciej

Wszystkie zostały już zgłoszone, zarówno przez grupę SecneurX i agencję IT D3Lab, a także przez Igora Gołowina i Tatianę Sziszkową z firmy Kaspersky, więc Prawdopodobnie zniknie w ciągu najbliższych kilku godzin z Google Play Natychmiast i przejrzyście, aby nikt inny nie wpadł w pułapkę.

Problem polega na tym, że bez względu na to, jak bardzo Google usunie go z App Store, Osoby, które już go pobrały, są zagrożone, ponieważ muszą usunąć je ręczniewejdź do menu „Aplikacje” Śmiało i usuń go.

Zapamietaj to Ten typ Złośliwe oprogramowanie Jest bardzo niebezpieczny i może wykraść poufne dane Podobnie jak hasła, dane karty kredytowej, numery telefonów i adresy e-mail z naszych kalendarzy, między innymi…

Aplikacje automatycznie znikną z Google Play, ale nie z telefonów, więc sprawdź je i usuń tak szybko, jak to możliwe, jeśli masz jakieś zainstalowane. Może ukraść twoje dane!

Co więcej, przede wszystkim ponownie o tym przypominamy Musisz uważać na aplikacje, które pobierasz poza Google PlayI pomimo tego, że wiele z tych aplikacji nie jest nawet opublikowanych w oryginalnym Android Store, tak Dostępne w repozytoriach stron trzecich A nawet na uznanych platformach, takich jak Aptoide, Huawei AppGallery i inne.

Jak zwykle, Najlepszy antywirus to tylko TyDlatego przed pobraniem aplikacji upewnij się, że zapoznałeś się z jej źródłami i danymi deweloperów, a także opisami meczów i zrzutami ekranu, a na koniec, że recenzje w danym sklepie są dobre i wiarygodne.

Przewodnik po zabezpieczeniach systemu Android: spraw, aby Twój telefon komórkowy był tak bezpieczny, jak to możliwe

Powiązane tematy: Aplikacje

Zaangażowany

logo Disneya

Subskrybuj Disney + za 8,99 euro i bez czasu Zasubskrybuj Disney+!

READ  Ujawniono nowy materiał z GTA Trilogy Remastered