21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Taurus rośnie w branży fotowoltaiki i otwiera się w Polsce

Taurus rośnie w branży fotowoltaiki i otwiera się w Polsce

Grupa Taurus sfinalizowała otwarcie filii w Polsce i stworzyła nowy dział stacji fotowoltaicznych, aby wzmocnić swoją strategię internacjonalizacji i dywersyfikacji. Enrique Tria, dyrektor generalny Oliana, wyjaśnił, że firma posiada już 70% swojej działalności za granicą, a dzięki swojej strategii otwierania filii (otwartej w ubiegłym roku w Niemczech) i łączenia nowych biznesów, najnowsza francuska firma Supra zostań liderem w nowym dziale biopiekarników.

Grupa Taurus odnotowała obroty w wysokości 219 mln euro w roku obrotowym 20, 6,8% więcej niż w 2019 r. i 19,2 mln zysku operacyjnego w porównaniu do 18,2 mln w 2019 r. lub największą liczbę epidanych i poprzednich lat. Tria obiecała, że ​​firma osiągnie zysk, ale przyznała, że ​​uderzyły ją niespokojne czynniki, takie jak koszty finansowe i kursy walut. W sumie epidemia uniemożliwiła firmie osiągnięcie celu 240 mln obrotów
euro.

Do 2020 roku firma osiągnęła 70% obrotu zagranicznego z zyskiem operacyjnym 219 mln i 19,2 mln

Tria wyjaśniła, że ​​do rozwoju firmy za granicą przyczyniło się przejęcie licencji najbardziej rozpoznawalnej marki Black + Decker na Wschodzie, obok już istniejących, takich jak Taurus. , Zamki czy Termix. Firma wytwarza dużą część tych produktów w fabrykach w Katalonii, RPA i Meksyku, podczas gdy inne są wytwarzane w Chinach z lokalnymi partnerami.
Lub zlecona produkcja.

„Nasza strategia się opłaca, a firma jest na ścieżce wzrostu” – wyjaśnił Tria. Grupa, kupiona dwa lata temu przez Johna Pasaganę i Raula Ufrica, zatrudnia 800 pracowników, z których 300 wzmocni swoje centrum logistyczne w Hiszpanii, a zwłaszcza w centrali w Alt Urgell. Tym samym, wyjaśniła Tria, rozpoczęła inwestycję o wartości czterech milionów euro w nowe centrum operacyjne o powierzchni 15 000 m2, co pozwoli jej podwoić pojemność magazynową.

Firma przewiduje, że sektor energii odnawialnej będzie jedną z jej osi rozwoju w najbliższych latach. Tym samym stworzyła odnawialną markę Taurus, która specjalizuje się w montażu stacji fotowoltaicznych dla domów i firm. „Mamy dostawców, którzy dostarczają nam sprzęt i technologię, aby doradzać klientom i udostępniać stacje fotowoltaiczne dla wszystkich”.

READ  Master Chef gotuje po polsku Ogati